Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan van ez a netes fizetésn...

Hogyan van ez a netes fizetésnél? (recurring)

Figyelt kérdés

Számos fizetős weboldal van. Ha beállítom a recurringot, akkor hogy vonják le a következő hónapban a kívánt összeget, eltárolják a kártyadatokat? Vagy?

És ha a recurringos (mivel az olcsóbb) de határozatlan előfizetést lemondom, akkor ezzel a trükkel spóroltam pár dollárt? Emiatt nem kötnek belém? Ugyanis a recurringos díjszabás sok esetben 3-5 dollárral olcsóbb szokott lenni az egyhavi fixnél.



2012. okt. 4. 13:18
 1/4 Antimod ***** válasza:

Ez így van, szépen leemelik a következő hónapban. Az apró betűs részben benne van, hogy ezzel egy határozatlan (vagy X hónapos) szerződést kötsz velük, gyakorlatilag erre megbízva őket.

Ha lemondod néhány nappal a forduló előtt, akkor OK. Ők ugye arra játszanak, hogy elfelejted / nem érdekel / nem akarod majd lemondani az előfizetést. Arra mindenképp figyelj, hogy néha még azt is kikötik, hogy hány nappal a fordulás előtt kell felmondani a következő hónapot.

2012. okt. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. De ha csak úgy le tudják emelni, akkor joggal félhet az ember attól, ha véletlenül illetéktelenek szerzik meg a kártyadatamiat.

Amúgy meg mi van akkor, ha nem tudja levonni. (mert nekem pl. a neten használt kártyámon alapból 0 Ft (1 Ft) a limit, és manuálisan nyitom meg egy kívánt tranzakció előtt, így nem tud recurringban újra levenni pénzt. Ilyenkor, ha nem mondtam le előtte a szolgáltatást, és jön "recurringolni", akkor fog reklamálni, vagy hagyja a francba, mert belekalkulálta eleve azt, hogy X ember úgyis ezt csinálja, és nem fog vele foglalkozni.


Az újságelőfizetés jut erről eszembe. Egy hónnappal az esedékesség előtt kellene lemondani a postánál, de ha nem mondom le, csak egyszerűen nem fizetem be, akkor nem szoktak törődni vele. Mert ugye előfizetés, tehát előre fizetek. Tehát ha júliustól lemondom, akkor június közepén nem fizetem be, és nem szólok róla május végén, hogy bocs, többet nem kell.

2012. okt. 4. 18:43
 3/4 Antimod ***** válasza:
Nem tudom, valószínűleg oldalfüggő is a dolog. A legvalószínűbb, hogy letiltanak, hiszen amúgy is hónap elején szokták leszedni a pénzt.
2012. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz. Jó tudni, mert előfordulhat, hogy egy adott oldalra egy évvel később újra visszamennék. Akkor jobb idpben kilépni, vagy non recurringot választani. Bár elég ritkán megyek ilyen oldalra, de azért jobb, ha tudja az ember, hogy mit tegyen, ha ilyen szituáció lenne.
2012. okt. 5. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!