Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hétfőn (október 1-jén) megkapt...

Hétfőn (október 1-jén) megkaptam a határozatot az árvaellátás újbóli megállapításáról. Mikor kapom meg így visszamenőleg?

Figyelt kérdés

Ugye 15 napom van fellebbezni (persze nem akarok), és a 15. napon jogerőssé válik a határozat. Október hónaptól folyósítják, ez így rendben van, de van pár kérdésem!


1: "Fellebbezés hiányában a határozat a közléstől számított 15. napon jogerőssé válik." ->Mi számít a közlés időpontjának? Az a nap, amikor feladták, nem? (szeptember 25-e van a papíron)


2: Ugye visszamenőleg is megkapom, ezt meg is írták a papíron. De mikor? "A 2012.07.01-2012.09.30-ig terjedő időszakra esedékessé vált X Ft árvaellátás utalásáról határozatunk kiadásával egyidejűleg intézkedtünk." -> Ez azt jelenti, hogy szeptember 25-től számított 15 napon belül megkapom, vagy ez független ettől? (ugye a 15 nap a fellebbezés ideje) Ezt megkaphatom akár a héten is?


3: Most ugye megkapom visszamenőleg, de 10. hónaptól kerül folyósításra az árvasági ellátás megint. Ezek szerint megkapom 3 hónapra visszamenőleg. De külön megkapom az október hónapra járó árvaságit is, vagy azt csak novemberben?


Köszönöm szépen!



2012. okt. 3. 08:54
 1/2 anonim válasza:

az árvaellátást ugye minden hónap 15. napjáig utalják ki, ha még a hónapban bírálják el, vagy a hónap elején, akkor a következő hónap 15. napjáig utalják.

valószínűleg az egészet novemberben kapod meg.

nekem is volt ilyen, ne aggódj.

2012. okt. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nekem olyat is mondtak, hogy az ilyen "visszamenőleges" dolgokat soron kívül szokták utalni ahogy kész a határozat...nekem ezt a postásunk mondta, és ő csak tudja, hogy hogyan van, hiszen ő viszi! xDD


de épp ez az, hogy 25-én adták fel elvileg a határozatot, mert ott van rajta a dátum pecséttel (Budapest, 2012. szeptember 25)! szóval -elvileg- múlt hónap végén intézkedtek az esedékes 79 ezer valahány száz forint utalásáról, amikor kész volt a határozat!! :/ a 15 nap nem arra vonatkozik, ha véleményem szerint valami nem stimmel (pl. az árvasági összege), és azért fellebbezzek? :O vagyis az esedékes X forintra (visszamenőleges) is vonatkozna?

2012. okt. 3. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!