Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkaltatom nem vette...

A munkaltatom nem vette figyelembe h van mar egy gyerkocom igy 10000ft kevesebb a fizum, az erdekelne hogy ez befolyasolja majd a gyedet? Vagy azt bruttobol szamoljak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Még most tölts ki neki egy papírt arról, hogy a gyermekkedvezményt te szeretnéd igénybe venni,így a következő hónapban már másképp kapod. És igen, a bruttóból számolják, és most jelenleg olyan nettó 86.000 Ft körül van, úgy tudom.
2012. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mármint a maximuma, kevesebbet kaphatsz, persze.
2012. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen akkor utannajarok es jelzem ezt a hianyossagot...

De mi a 86 ezer?azt nem ertem...

2012. okt. 2. 22:18
 4/8 anonim ***** válasza:

A maximum 86 ezer Ft azt jelenti, hogy neked lehet akár 400 ezres bruttó béred, de akkor is csak 86 ezret fogsz megkapni Nehogy már azért szüljél, mert neked sok jár! :o)


Ne a munkáltatódat hibáztasd, ezt neked kellett volna azonnal megtenned, hogy felhívod a figyelmüket és kitöltesz egy lapot. Ahogy az adójóváírásról is! Gondolom az sincs meg ... Ha gyermeked van, akkor éppen a 2012-es SZJA bevallásodnál is érvényesítheted a kedvezményt úgy, hogy most azt nem vették figyelembe, de így csak utólag igényelheted vissza a túlfizetett adót. Március-április és már meg is kapod, kamatmentesen, de egyszerre az egészet!

Van, akinek ez is sokat jelent, szerintem megfontolandó!


43/F

2012. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen a gyed maximálva van, bár szerintem 120 ezer körül, nem 90 ezer.
2012. okt. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A terhességi-gyermekágyi segélyt és a GYED-et sem befolyásolják az adókedvezmények. Mindegyik ellátásnál a bruttó jövedelmet veszik alapul.

A GYED maximális összege 2012. évben havi 130.200,- Ft lehet. Ez bruttó összeg! Tehát ebből jön le még a nyugdíjjárulék, valamint az adóelőleg.

2012. okt. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A jelenlegi brutto fizum 180 ezer ft a netto a gyerekkedvezmeny nelkul 117900 ft

Igy mennyi tgyast es gyedet fogok kapni?valaki tud ebben segiteni?

2012. okt. 3. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:
2012. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!