Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogi ügyben kérdeznék. Egy...

Jogi ügyben kérdeznék. Egy cégnél vagyok alkalmazásban egyéni vállalkozóként, ezt megtehetik-e? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként vagyok alkalmazásban egy marketing cégnél. Különböző terméket kell értékesíteni, fix fizetést nem kapunk csak jutalékot. Megkövetelik, hogy minden reggel járjunk be munka előtt az irodába és utána mehetünk csak dolgozni. Ilyenkor kb 1,5 óra tök feleslegesen megy el jóformán a semmire. Ezzel még nem is lenne olyan nagy bajom ma viszont kb 5 percet késtem és hazaküldtek, hogy ma ne is menjek ki dolgozni. Kérdésem csak az lenne, hogy jogosan megtilthatja-e hogy kimenjek dolgozni? Mivel fix pénzt nem kapunk így jó pár ezer forinttól elestem a mai nap ezért. Tudom, hogy igazából bármit megtehetnek én a hivatalos oldalára lennék kíváncsi.
2012. okt. 2. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:

semmilyen kötelezettsége nincs a cégnek feléd mint klasszikus munkaadó. hisz nem állsz alkalmazásban náluk. vállalkozó vagy.


persze ha van szerződésed amiben le van papírozva, hogy mikor hol jelensz meg és mit biztosít a cég (iroda, telefon, stb) akkor abba lehet max belekapaszkodni.

2012. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Nem vagy alkalmazottja (munkavállalója) a cégnek, tehát úgy és akkor dolgozol, amikor Neked tetszik, csak a leszerződött feladatodat végezd el.

Viszont, ha a marketing cég és a közted lévő szerződésben voltak erre nézve kikötések, akkor annak megfelelően kell eljárnod, hiszen az aláírásoddal arra vállaltál kötelezettséget.

2012. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olvasd át a szerződést részletesen amit a céggel kötöttél.Abban benne lesz,hogy mik a jogaid,és a kötelezettségeid.De amúgy nem valószínű,hogy bármire is kötelezhetnek,ha egyéni vállalkozó vagy.
2012. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!