Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti megkaptátok már a szeptembe...

Ti megkaptátok már a szeptemberi gyedet?

Figyelt kérdés
Nekem eddig TGYÁS járt.És a múlt hónapban már kevesebbet kaptam kb a felét.31-ÉN utaltak gyedet 27110ft.Ez most milyen pénz?Részarányosan az augusztusi?Vagy ennyit fogok csak kapni?Minimálbéres voltam 14 évig egy helyen.Innen mentem szülni.
2012. szept. 3. 14:10
 1/4 Picimama22 válasza:

szia!még én sem kaptam gyedet..én is minimálbérre voltam bejelentve,már MÁJUS 18-a óta kellene gyedet kapnom,de az oep szarakszik minden papírral,remélhetőleg most már kapok..

Amit neked elutaltak 27ezret az még a tygásod volt,és majd a gyedet részarányosan kapod meg,azaz a fenn maradót hozzácsapják a köv.hónaphoz,én legalábbis így hallottam...

kíváncsi leszek mennyi minimálbér után a gyed...a tgyásom nekem olyan 45körül volt,valahol azt olvastam a gyed 10ezerrel kevesebb,jó lesz ha 35ezret kapok csak egy hónapban! ://

Egyébként próbáld meg felhívni az oepet,ez a számuk:

061-288-5100 ha felveszi a telefont egy gép akkor nyomj egyből 0-t és akkor kezelőhöz fognak kapcsolni..:)

remélem tudtam segíteni! :)

2012. szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedvességed!Ha jól értelmezem 52799ft fogunk kapni.? Mi a véleményed?Havi 100 ezer forintos bruttó jövedelem után tavaly decemberben 71 350 forint gyed járt, amiből 61 815 forintot kaptak kézhez a szülők. Az érintettek esetében januárban is bruttó 71 350 forint a gyed összege, abból azonban mindössze 52 799 forint marad, vagyis havonta 9 ezer forintot buknak az adójóváírás eltörlése miatt. Ugyanennyit veszítenek azok, akik például az idén szülnek és a tavalyi évben havonta csak a 78 ezer forintos minimálbért kapták.

Annak, akit csak fél állásban alkalmaztak minimálbérért, vagy garantált bérét, és havi bruttó 48 ezer forintot keresett, annak jobban megéri, ha a gyed helyett a jövedelemtől független, fix összegű (havonta brutó 28 500, nettó 25 650) forintos gyest kérelmezi. Tavaly még 30 820 forint gyedet kaptak kézhez az érintett szülők, idén viszont az adójóváírás eltörlése miatt megnövekvő adóterhek révén már csak 25 340 forintot, vagyis kevesebbett, mint a gyes összege.

2012. szept. 4. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is a minimálbérből számolják külföldi munka miatt. ma kaptam meg a szeptemberit, 49 ezer valahányszáz. előző 2 hónapban több volt valamennyivel de sosem ugyanannyi. nem tudom ez mire jó.
2012. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat én is megkaptam ma 49600ft.Nem valami sok....
2012. szept. 6. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!