Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudtok kijönni a...

Hogyan tudtok kijönni a nyugdíjatokból? Hol tudtok még szorítani a derékszíjon?

Figyelt kérdés
Életjáradékkal együtt 105000Ft a nyugdíjam.A rezsi elviszi a felét.Nem költök luxus holmikra,mégis,egyre gyorsabban elfogy a pénzem.Tudom,nem egyedüli eset az enyém.Szinte szégyellem,hogy már az is nagy gond,ha pl. az 5 éves unokámat kell 1 hétre vendégül látnom. Kertem nincs,tehát mindent üzletből kell beszereznem.
2009. júl. 26. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Nekem 40900,- Ft, és a havi gyógyszerem a 70-et mindig eléri ...

Szted én nem kattanok meg egyszer ???

2009. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
dohányzol, mert ha igen elég sok pénzt lehet megtakarítani, ha leszoksz róla
2009. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Neked baromi jó helyzeted van, kérdező, kapsz nyugdíjat meg mindent, és nem is rossz összeget. A nagymamám 71 éves és nem kap nyugdíjat, mert kihasználva a tájékozatlanságát sose jelentették be, és nem tudja igazolni, hogy 14 éves korától dolgozott, most is dolgoznia kell, hogy valamiből megéljen a kb. 30ezer Ft-os szociális segélyből, amit nyugdíj helyett kap.
2009. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem érzem "baromi jó helyzetnek",amiben vagyok...Ráadásul "más nyomora" nem vigasz!!!Mint az sem,hogy életjáradékot KELLETT kötnöm,hiszen így a lakást nem örökölheti senki.Amikor az ember elér egy közepes életszínvonalat,nagyon nehéz tudomásul venni,hogy csak olyasmit tudok megvenni,ami a létfenntartáshoz kell.Amíg nem költöztem ide(családi okok miatt),volt mellékjövedelmem,itt sajnos egy év alatt sem találtam.

Gondoltam,kapok valami talpraesett választ...Igen,a cigi sokba kerül,próbálkoztam leszokni,eddig nem sikerült.

2009. júl. 27. 06:43
 5/7 anonim válasza:
75%

Papám és nagyim össz nyugdíja 140ezer Ft. Semmire sem elég, ugyanis nagyim súlyos beteg és a gyógyszereit nem tudja fedezni az ő részéből, papám szintén rengeteget költ gyógyszerre. A rezsin próbálnak spórolni: kevesebbet fűtenek és fagyoskodnak :(


Egyik se szenvedélybeteg, semmi plusz kiadásuk nincs, kivéve, mikor az egyik fiúk jön sírni hogy nincs pénze és elveszi az övékét. Persze ez nem igaz, mert az a bunkó csak szórakozni viszi a csaját... Hiába mondtuk többen nagyszülőknek, nem lehet hatni rájuk. Öregek és kicsit buták lettek öregkorukra. Nem veszik észre, hogy a fiúk egy mihaszna naplopó :(


Cigarettán rengeteget lehet spórolni. Élelmiszeren is.

2009. nov. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A "bekattanósnak" ... Jó Neked,ha 40.900.ból 70.000-et tudsz költeni csak a gyógyszeredre.Nem gúnyból kérdezem, de mennyit költesz még mellette élelmiszerre és rezsire?Nem tudom a korodat,de ha ez a 40.000 Frt. a nyugdíjad, akkor már a Szüleid nemigen tudnak segíteni,úgy hogy ezt ne is írd.Vagy sajnos már nem élnek, vagy nagyon idősek és ebből kifolyólag ninimál nyugdíjuk lehet.Szeretném, ha adnál ötletet,hogy lehet 40.900-ból 2-3 szorosát költeni.
2009. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Talán segíthetek azoknak,akik nehezen szoknak le a cigiről,pedig valóban szörnyen sokat költünk rá. Most már magam töltögetem a cigimet.Az eddiginek az ötödébe se kerül! Ráadásul jóval kevesebbet szívok így. Ha sikerül,leszoríthatom a költségeimet(dohányzás) az eddiginek a tizedére. A másik dolog:Beszereztem több igen meleg ruhát,így 20 C-nál is jól érzem magam a lakásban.Halogén izzós lámpákra váltottam. Hát,majd kiderül,mennyi marad...
2009. dec. 2. 07:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!