Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy villanyszámla...

Hogy néz ki egy villanyszámla Magyarországon? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Mi van rajta föltüntetve? Fogyasztás... tévé van-e rajta?
2009. júl. 25. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tévé? Az hogy jön a villanyszámlához?

Természetesen rajta van a mérőóránként afogyasztás, egységárak, kiszorzott összegek, Áfa stb..


[link]

2009. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mifelénk ez a szokásuk! sokan nem fizetik ki csak a villanyra érkezett összeget,de mi nem merjük megtenni,mert ki tudja mi lesz aztán....? Szerintetek hogy tudnánk összefogni hogy az országba senki se fizesse?! ja! azt akarta megkérdezni hogy van-e külön tévé számlátok Magyarországon?
2009. júl. 25. 23:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem értem...

Ha nem is Mo-on élsz, akkor miért vagy arra kíváncsi, hogy mi van a magyar villanyszámlán???... 8-o


Engem például baromira nem érdekel, mi van a franciák villanyszámláján, attól nekem nem lesz sem jobb, sem rosszabb!

2009. júl. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
csak kíváncsi voltam rá,meg 23:42-kor vélemény kértem
2009. júl. 26. 01:10
 5/9 anonim válasza:

Na hát erre én viszont nagyon kíváncsi vagyok. Honnan írsz, és milyen számlátok van?


Magyarországon nincs tévészámla, egyben mérnem mindent: villanytűzhelyt, rádiót, világtást, tévét, porszívót. Mindent. Esetleg ha nagy házad van és van benne több mérőóra (pl emeletenként külön, vagy külön a garázsnak, műhelynek) akkor kiírják hogy külön-külön mennyit mérnek a mérők. De én olyanról még SOHA nem hallottam, hogy külön TV számla meg villany számla. Ez milyen ország?


TV számla itthon úgy működik, hogy van egy TV-d és akkor megrendelsz hozzá mindenféle csatornacsomagot a kábeltévé-szolgáltatótól. Olcsóér csak 5 adót nézhetsz, semmi érdekes. A közepes csomagban vannak népszerű csatornák is, míg a legdrágábban benne van sokféle külföldi tévécsatorna is. De a választott csomagot havonta fix összegben fizeted (most mondjuk hogy az olcsó csomag pl havi 3500 Ft) és kész. Ezt ráadásul a kábeltévé-szolgáltatónak fizeted, és nincsen semmi köze a villanyszámlához. A villanyszámlán nincs semmi részletes adat.


Nálatok hogy van ez? :)

2009. júl. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon tetszik a válaszod! Szerbiába élek( Vajdasági magyar vagyok) fizessük külön a kábeltévét,akinek Digitévéje van az azt rendezi,meg a villanyszámlán feltüntetve kapjuk a tévére is az összeget (430 din,ha jól számolom az 1300 ft)
2009. júl. 26. 02:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Hazánkban is van "tévészámla", ez az ún. tévéüzembentartási-díj. Azonban ezt nem mi fizetjük, mert az állam átvállalta.

Ebből tartják fel a közmédiumokat (MR, MTV...), ez ezt a célt szolgálja.

Igaz, kissé furi, hogy ilyesmi villanyszámlán jönne (tekintve, hogy hazánkban az áramszolgáltatás privatizált, így egy kereskedelmi érdekű, az államtól (részben) független cég nem vállalhat át ilyen állami feladatot.

Nekünk külön számla jött a tévéről, amíg nekünk kellett fizetni a "tévészámlát". Ma már nem kell fizetni, így számla sincs.

2009. júl. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!! Annyiszor eszembe jut hogy mit lehetne tenni hogy senkinek se kelljen fizetni a tévét?! Elég sokan nem fizetik,de nem tudni hogy előbb-utóbb mi lesz belőle? ( "eltörlik" a tévé összegét a számláról vagy behajtsák valahogy rajtuk?!)Persze az aki már évek óta nem fizeti az jól jár ha törlik de ha nem... akinek esetleg egyszerre kell majd kifizetni több évi elmaradottat..,
2009. júl. 26. 04:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne fizessétek! Volt egy kiadvány róla hogy ezt így törvénytelen fizettetni az emberekkel! Nem is fogják behajtani soha! Nekünk már több 10000 din tartozást ír, de senki le se szarja. Lent szerbiában senki nem fizeti csak a Vajdaságiakat fejik most is, mint mindig.
2009. júl. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!