Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkaügyi központból ki...

A munkaügyi központból ki lehet csak úgy jelentkezni?

Figyelt kérdés
3 hónapig kapom a keresetem 60%-át. Ha ez lejár, akkor kijelentkezhetek? Nem kell semmit felmutatnom? Kiléphetek csak úgy bármilyen magyarázat nélkül?
2012. aug. 1. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ki.

De minek?

2012. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert utána ők keresnek nekem állást, amit kötelező lesz elfogadnom, még ha nem is tetszik. Ez meg szeretném előzni azzal, hogy kijelentkezek.
2012. aug. 1. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Fú, vazz. Az kemény.

Na, és arra gondoltál már, hogy mi lesz, ha mégse fogadod el az állást, hiába kötelező...?

Na?

Na...?


Megmondom: törölnek a nyilvántartásból, mert nem működtél együtt velük! (vagyis ugyanaz lesz, mintha te önként kijelentkeztél volna)


Na jó, nem ilyen egyszerű, hanem SZANKCIÓSAN fognak törölni, bizony.

A szankció az nagyon kemény: 2 hónapig nem regisztrálhatsz újra náluk. Gondolom, ettől most szívrohamot kaptál.


Végezetül, attól se félj nagyon, hogy majd ők találnak munkát neked... Majd megtanulod, hogy arrafelé az nem nagyon szokás, csak ha a fülüket rágod munka miatt minden nap, na akkor majd elküldenek valami csaló MLM-eshez aki azt akarja, hogy az eladhatatlan kacatjaival házalj nulla fix+jutalékért, aztán ha visszautasítod, akkor majd azért törölnek, és így megszabadulnak tőled.


Viszont, ha nyugton maradsz, meg bejársz pecsételtetni 3 havonta, akkor egy idő után kedvezményekre is jogosult leszel, ha még addig se lesz munkád. Pl. 3 hónap után START bónusz kártya.

2012. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Eljársz amíg kapsz pénzt, utána befejezed, nem mész többet.

Én ezt csináltam, mivel nem segítettek álláshoz jutni. Ott nem osztogatnak állást, erről ne is álmodj!

Utána mivel nem jelentem meg határidőkre, így töröltek, és erről levelet küldtek, ezzel befejeztük a kapcsolatot.

2012. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De én meg azt mondom, hogy még a határidőkre is érdemes megjelenni. Akkor is, ha pénz az utazás, de ha megtartod a jegyeket, akkor azt is megtérítik, csak igényelned kell. Mondjuk ez még pár éve volt igazán lényeges, mikor a bónusz helyett a start plusz kártya volt forgalomban, az meg 1 év regisztráció után járt. Én már csak ezért is maradtam regisztrált, közben magamtól kerestem munkát, aztán mikor eljött az egy év, kértem a kiváltását. (mondjuk addigra ez pont nem számított, mert pont akkor találtam egy olyan helyet, ahol ez nem volt feltétel, de azelőtt egy csomó olyan helyen voltam, ahol azt kérdezték, h. van-e ilyenem, mert úgy sokkal olcsóbb nekik).


De még most is vannak olyan kedvezmények, amiket a munkáltató tud igénybevenni, ha tartós (1 évnél további) munkanélkülieket alkalmaz (bele lehet írni az önéletrajzba), vagy ha egyébként valaki nem jogosult a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra, arra is 1 év regisztráció után lehet jogosultságot szerezni.


Összességében, én nem látom értelmét, hogy ha már valaki egyszer beregisztrált, akkor mért ne járhatna el 3 hónapban egyszer egy pecsétért. Legalább kis séta, városnézés, stb. Mert az otthon ücsörgésbe is bele lehet fáradni, mikor sehova se kellesz.


Tétje nincs, munkát nem fognak adni, de nem vesztesz vele semmit, ha regisztrálva maradsz.


Legalább nem mutogathat a kormány olyan könnyen a statisztikára, hogy megint mennyivel csökkent a munkanélküliség (mert egy csomó embert töröltek a nyilvántartásból) :P

2012. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehogy kijelentkezz!!!


Tudod mikor adnak bármilyen munkát! Semmit. Van

aki évekig járt "pecsételtetni". 3 havonta bemész és kész. Nem történik semmi.

Ezután

mehetsz a 22 800 -ért (támogatás) az önkormányzathoz. (rászorultságtól függően)


Az egész M.k. egy nagy........ :)

Alkalmatlan, embergyűlőlő ügyíntézőkkel. (tisztelet a kivételnek.

2012. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 5. válaszoló tökéletesen leírta a lényeget. (ment a felpontozás) :)
2012. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!