Kamu? Valakinek személyes tapasztalat?
Ez mind kamu.
A Rulett stratégia pedig egyszerű, általános iskolai matematikai ismeretekkel felvértezve tudható, hogy hosszútávon biztosan veszteséges.
Jézusom, te hanyasok voltatok matekból?!
A duplázós stratégia MÉG MATEMATIKAILAG IS színtisztán veszteséges, a valóságban meg pláne, főleg, hogy a netes kaszinók tétlimitesek mind...
Ez leginkább általános, de max. középiskolai matek.
Olyannyira veszteséges a duplázó stratégia, hogy én pl. meg vagyok győződve róla, hogy ezeket a "hogyan legyünk rulettből milliomosok" weblapokat maguk a kaszinók csinálják.
Középiskolás matek vajon a teljes indukció amivel beláthatod, hogy igaz a következő?!:
2^n - szumma(i=0..n-1, 2^i) = 1
Az alaptétet 1-nek veszem. A fenti képlet reprezentálja, hogy, az alaptéttel indítva az első n lépésben rossz színt kapva és duplázva elveszíted fenti szumma(..) összeget, az n+1-edik lépésben viszont 2^n téttel nyersz, amin a nyereséged 2^n. Tehát matematikailag, másképpen fogalmazva, ha nem lenne az asztalokon bet limit, ill. ha nem fogysz ki a tőkéből, minden sorozatban megnyered az alaptétet.
Nem általános, de nem is középiskolás matek megállapítani az előző hozzászólásomban említett esetleges optimális megállási pontot, kezdőtőkét a többi paraméter függvényében. Erre monte carlo szimuláció a megfelelő eszköz. Én ötöst kaptam az előbbi kurzuson BME mérnök-fizikus szakon, hát a kedves előttem hozzászóló?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!