Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi alapján határozzák meg a...

Mi alapján határozzák meg a kötbért? Van rá törvény, hogy mennyi lehet a maximum?

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs, annyit kötnek ki, amennyit akarnak, viszont nem vagy köteles aláírni. Én soha semmiféle kötbéres szerződést nem voltam még hajlandó aláírni, és ezen változtatni sem kívánok.
2012. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 rémuralom ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ennyire kötbérellenes, ha a többi feltétellel nincs problémám, akkor aláírom a kötbéres szerződést is, mert ha azon gondolkodom, hogy esetleg megszegném a szerződést, akkor felesleges aláírni. A kötbér arra jó, hogy ha mégis meggondolnád magad, és szerződést bontanál, legyen, ami észhez térít - és ez a funkciója úgy működhet igazán, ha elég magas az összege. Meg különben is, hogyan kéne neki maximumot szabni? Egy mobiltelefonos hűségnyilatkozathoz és egy ingatlanszerződéshez, netán rangos nemzetközi versenyek lebonyolításához milyen kötbérmaximumot gondolsz, és azt hogy iktatnád törvénybe? Egységes kötbérmaximum ugye az említett példákat tekintve nevetséges lenne, de egy olyan törvény is hülyén nézne ki, amelyben tételenként van felsorolva, hogy mire mekkora kötbért lehet előírni. Értékre sem nagyon lehet alapozni, mert milyen értékhez viszonyítunk - előállítási, kiskereskedelmi, könyv szerinti stb.? Szóval felesleges is, meg lehetetlen is.
2012. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mértékét, nagyságát a felek a megkötött szerződésben rögzítik előre.

Ha ebben is meg tudnak állapodni, akkor mindkét fél aláírja a szerződést, ha nem, akkor valószínű nincs egymás között üzlet.

2012. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem.
2012. júl. 28. 10:32
 5/5 wiper32 válasza:

nekem egy eszközátvételi jegyzőkönyvem van szerződést nem is írtuk a upn-nél mégií ködbért akarnak velem fizettetni :(

mit tudok tenni ??,

2015. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!