Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebben az esetben jövedelemnek...

Ebben az esetben jövedelemnek számít a munkanélküli segély: 22 800 Ft?

Figyelt kérdés

mivel betöltöttem a 18-at és a szüleimtől külön élek, ezért saját jogon igényeltem tavaly a családi pótlékot. most ismét meg kellene igényelnem, de viszont már jövő hónaptól jogosult vagyok a munkanélküli segélyre, mivel esti tagozaton tanultam, így regisztrálva voltam. Viszont az államkincstár honlapján ezt találtam: Szüneteltetni kell a családi pótlék folyósítását, amennyiben a 18. életévet betöltött személynek rendszeres jövedelme van. Rendszeres jövedelemnek kell tekinteni a legalább három egymást követő hónapban keletkezett jövedelmet. A folyósítást a negyedik hónaptól kezdődően kell szüneteltetni.


tehát akkor jogosult leszek a családi pótlékra vagy nem? mert hogy 19 éves vagyok, és még tanulok, tehát ez alapján járna, csakhogy ez jövedelemnek számít e.


2012. júl. 22. 17:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!