Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Számíthat-e munkanélküli...

Számíthat-e munkanélküli segélyre egy kezdő?

Figyelt kérdés
A fiam 20 esztendős, júniusban végzett az egyik Szakképzőben. Elképzelésem szerint kellene a végzettséget igazoló okirat, egészségügyi igazolás a családorvostól, valamint egy nyilatkozat az adóhivataltól, hogy az igénylő nem rendelkezik semminemű jövedelemmel. Valójában így van?
2012. júl. 9. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy ha még nem dolgozott valaki akkor nem kap se segélyt,se munkanélkülit.
2012. júl. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Munkanélküli segélyre semmiképpen, hisz nem a munkaviszonya szűnt meg.

De mindenképpen regisztráljon a területileg illetékes Munkaügyi Központban. Úgy tudom, hogy ha nem sikerül elhelyezkednie, akkor 1 év regisztráltság után igényelheti a szociális segélyt, aminek a nevét már ezerszer megváltoztatták az utóbbi időben. De persze ennek is vannak kritériumai, hogy megkaphassa.

Amúgy azt hiszem, addig semmi sem jár.:( Legalábbis mikor én voltam pályakezdő néhány éve, akkor még így volt, de azóta lehet hogy változott.

2012. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok,segítségre viszont számíthat,munkakeresésben.Munkaügyi központban ha jelentkezik küldenek neki állásajánlatokat stb.úgyhogy érdemes jelentkezni munkaügyi központban.
2012. júl. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
A munkaügyitől biztos nem kaphat semmilyen ellátást, ahhoz min. 360 nap munkaviszonyának kéne lenni. De azért oda is be kell menni regisztráltatni magát. Az önkormányzattól esetleg. Itt fel van sorolva, kik jogosultak: [link]
2012. júl. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy érzem jó irányba terelték a gondolatainkat. Mindenféleképpen kell regisztráció és az együttműködés a Munkaügyi Központtal. Köszönöm a segítőkészségüket! Ha valakinek van még ötlete, azt is megköszönjük.
2012. júl. 9. 19:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. 4-es voltam, még annyit hozzátennék, hogy az adóhivataltól nem kell nyilatkozat, arról magának az igénylőnek kell nyilatkozni, hogy keresőtevékenységet nem folytat. A NAV-hoz a START kártya igényléséhez kell bemenni, ha igényelni szeretne. Orvosi igazolás sem feltétlenül szükséges, csak ha egészségkárosodás miatt kér ellátást.
2012. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!