Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ebay-ről rendelek, mennyi...

Ha ebay-ről rendelek, mennyi az az összeg, ahol már felszámítanak vámot stb?

Figyelt kérdés
És mitől függ ezeknek az összege?

2012. júl. 7. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Melyik ország?

Milyen termék?


Ettől függ.


Továbbá EU-n kívül be fogják fizettetni az AFA_t is.


Régebben 50$ körül volt a limit, lehet már emeltek rajta.

2012. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát a legtöbb dolog, ami tetszett az Kínából vagy környékéről érkezne. Most legfőképpen gyűrűket néztem, amik free shippingel csak 0.99$ és nem licites.

Van erről valahol valami lista? Hogy honnan és mit mennyi vámmal stb.-vel hoznak be? Tudom a Google a barátom, de eddig nem találtam semmit.

2012. júl. 8. 14:17
 3/7 anonim ***** válasza:
12000 ft-ig biztos hogy nincs vám... valahol efölött, de nem tudom pontosan. Mindenesetre ha kis dolgokat rendelsz akkor semmi mást nem kell fizetned rá, én is sokszor rendelek Kínából ruhákat, sminkcuccokat, póthajat, stb.
2012. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és persze ha drágább dolgot akarsz azzal is csak annyi a teendő hogy megkéred az eladót hogy giftként küldje el, ne legyen számla benne, ne a teljes árat írja rá.
2012. júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor mielőtt rendelek mindenképpen írok majd az eladónak.

2012. júl. 8. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:

ha felhivod a vamot megmondjak mi a pontos ossze.


Amugy ha az aru erteke (ha nem unios orszagbol jon) tobb mint 21 dollar, akkor az aru vamkoteles, vagyis a termek ertekenek ha jol tudom 25%at ki kell fizetnie a cimzettnek.

Termeszetesen a millio Mo-ra erkezo csomagot nem fogjak egyenkent megallitani, hanem szuro proba szeruen valogatnak.


Annak ellenere, hogy az elado rairja hogy gift (ajandek), ha a vamosoknak olyan a kedvuk, akkor megvamoljak a cuccot.

Ha az ertek 21dodo alatt van, akkor nyugi, nem kell fizetni.

Ha tobb mint $21, akkor tedd ossze a kezed, hogy ne allitsak meg.

Az elado nem fog kevesebb osszeget rairni, ugyanis ha utolag megy a postara panaszkodni, hogy elveszett a csomagja es netalan kotott is ra biztositast, akkor a biztosito azt az osszeget fizeti ki neki, amennyi erteket rairt. Ha csak 21-et irt ra (pedig a cucc tobb mint 30) akkor bukja a penzt, erted? Szoval nem fognak kevesebb ossszeget rairni, mert sajat magukkal csesznek ki.

Az hogy rajta van, hogy ajandek, az pedig a vamosokat hidd el nem erdekli! :(


De az ilyen filleres dolgokkal a vamosok nem foglalkoznak, ok a nagyobb/ertekesebb dobozokat nezik!

2012. júl. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ utolsó!

Sejtettem, hogy nem egyszerű a dolog, ha drágábbat akarok. Jól ki van ez találva....

2012. júl. 17. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!