Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bevett gyakorlat a pénzváltókn...

Bevett gyakorlat a pénzváltóknál h átverik az embert? Ma pl.60 ezerért 58 ezernek megfelelő eurót akartak adni.

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Ők ebből élnek. De törvényt nem sért szerintem, mert nem kötelező náluk váltanod.
2012. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De mi van akk ha poftlanulk azt mondom h utánaszámolok mondja h 207 euro-t ad ezért pl de az csak 58 ezer ezt említem neki akk mi van? xd :D
2012. júl. 3. 12:51
 3/8 A kérdező kommentje:
+ iylen összegnél ezért + az alkudozásért elküld a tod hova vszeg nem? :D
2012. júl. 3. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
ezt nem átverésnek hívják, hanem annak, hogy magasabb árfolyamon váltják át, mint a hivatalos átlagárfolyam, mert különbön miből élnének a pénzváltók? :D
2012. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt gondoltam, értem a kérdésedet, ám a válaszok megzavarnak.


Ha úgy érted a kérdést, hogy az euró eladási ára mondjuk 300 Ft, kérsz 60 ezerért és 200 euró helyett csak 190-et ad, az nem gyakorlat és nem túl gyakori. (hivatalos váltóhelyekről beszélek, nem utca zsebből váltókról).

Ám, ha az a bajod, hogy sok helyen 280-290 Ft körüli eladási árat látsz, az egyik váltónál pedig 320 van kiírva, az nem csalás.

2012. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha hivatalos váltóról beszélünk, ott ki van írva, hogy milyen árfolyamon váltják, tehát nem vernek át. Ha meg nem hivatalos, hát, oda nem véletlenül nem mennék soha váltani.
2012. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hivatalos pénzváltónál kapsz bizonylatot, amire rá van írva, hogy:


- mennyi pénzt adtál neki forintban

- milyen árfolyamon vált és mennyi eurot ad neked


Ezek után megszámolod és ha nem stimmel szólsz.


Az utcai "zsebből" pénzváltók mind átvernek, ha tudnak.

2012. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem összekeverted a vételi és az eladási árfolyamot.
2012. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!