Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Oké, hogy átalányosok vagyunk,...

Oké, hogy átalányosok vagyunk, de ha le van kapcsolva 3 hónapja a gáz, miért küldik ki a 200ezres számlát?

Figyelt kérdés
Anyukánk kiment Amerikába, itthon nem talált korrekt munkát, de a hitelek és a végrehajtói csekkek miatt még az ottani fizuja sem elég. 3 hónapja ment ki, lekapcsolták az első hétben a gázt (pont aznap, amikor befizettük), azóta nem foglalkoztunk ezzel, gondolván, már úgysem kell fűteni és majd melegítünk vizet. Idő közben elfogytak az anya által előre aláírt meghatalmazások, így nem tudjuk elintézni, hogy ne legyünk átalányosok, hanem leolvasósok. Én azt értem, hogy a gáz lekapcsolásáért fizetnünk kellene 16ezret, de ha már le vagyunk kapcsolva, miért nem jelzi ki nekik a rendszer, hogy mi nem részesülünk a szolgáltatásból, úgyhogy a számlákat sem kérjük? Nem értem, ez akkora pofátlanság... Lehet tenni valamit a nyelésen kívül? L20
2012. jún. 30. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Esetleg vissza kéne köttetni ha már kiegyenlítettétek a tartozást... Ugyanis az általánynak ez a lényege, hogy ha használod ha nem fizetsz és év végén vagy túlfizettél és visszakapod vagy kompenzálsz. Ez egy könnyítés NEKTEK, hogy ne az legyen, hogy nyárom 3.000 a számla télen meg 50.000 hanem egész évben 20.000.


Ha pedig nem egyenlítettétek ki a számlát akkor nem csoda, hogy küldözgetik...

2012. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg, mekkora pofátlanság, hogy tartozást halmoztatok fel és ki kell fizetni!!! Jelentsd fel őket! Akkor még a perköltség is a tiéd lesz!

Addig, amíg a tartozás nincs rendezve, havonta hozzá fogják tenni az átalányt a tartozáshoz. Azzal, hogy "kikötötték" nem szüntették meg a szolgáltatást, csak nem tudod igénybe venni. Ki kell fizetni, aztán lemondani

2012. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tehát amikor lekapcsolták akkor befizettétek az összes tartozást és azóta nem használtatok semmi gázt?

Akkor mire jött a 200.000-es számla?(vagy nem szüneteltettétek?)

És mi az hogy "majd nekik jelzi a rendszer"?

NEKTEK kell szólni hogy mást kértek és másként mérjenek!

És a leolvasós rendszer csak korrekciót szolgál! Vagyis azzal a fogyasztásotokat átalányosítják, magyarán az alapján állapítják meg a következő évi átalánydíjat és hogy mennyi pluszt kell fizetni(vagy kaptok vissza) az éves fogyasztás után.


Te még viszonylag fiatal vagy így sajnos anyukád az aki elrontotta a dolgot! Neki kellett volna ezt elintézni és ideiglenesen szüneteltetni a szolgáltatást. Így nem kellene semmit fizetni, max egy jelképes összeget. Én is ezt csináltam és év végén kapcsoltattam vissza. Persze köv év elején, leolvasás után megkaptam egybe a különbözetet de az természetes.


Most kéne egy új meghatalmazás és nekiállni rendbe tenni a dolgokat, szolgáltatót felhívni és rohangálni hogy rendbe hozzátok a dolgot.

Nem mondom, elég kemény mély víz lesz neked ha ilyet még nem csináltál...

2012. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!