Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyha eladok zalogba egy...

DonVito kérdése:

Hogyha eladok zalogba egy hibas monitort ami egy Hannsg 28 colos 1920x1200 monitor, (meg mukodokepes csak neha elsotetul a kepernyo egy egy masodpercre, nemtudom miert) akkor abbol nekem lehet bajom ha rajonnek miutan eladtam hogy hibas?

Figyelt kérdés

Csak azert kerdezem mert nem igazan tudom hogy mennek ezek a dolgok itthon mert eddig kulfoldon eltem es ez valahogy megserult a hazakoltozes alatt es elakarom adni.


Ebbe az uzletbe akarom beadni: [link]


az aradi utcaba mert az van hozzam kozel es mar adtam ott el dolgokat de minden alkalommal felirjak a az adataimat (szemelyi es lakcim kartya) Szoval, lehet ebbol gaz, visszakerhetik a penzt vagy ilyesmi?



2012. jún. 24. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
vazze így, hogy belinkelted kit akarsz átverni így felejtsd el az egészet, komolyan alig térek magamhoz a röhögéstől. Amúgy simán mondhatnád, azt, hogy kérem ez 1 faxa hibátlan monitor volt, maguk rontották el. De valószínűleg pont az ilyen esetek kivédése miatt olyan szerződést íratnak alá az ügyféllel, ha értékesítik akkor is tied a felelősség, ez nem, biztos, csak a józan ész diktálja
2012. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden olyan (adásvételi) szerződés semmis, amely valótlan adatokat tartalmaz. Ha működőképesként adod el, de hibás, és neked erről tudomásod van (márpedig van), akkor csalást követsz el. Ez mellett eladóként szavatossági kötelezettséged is van, ezzel is meg lehet fürdeni. Ha a rosszhiszeműséged bizonyítást nyer, akkor nem csak a készülék vételárát, de a vásárlással kapcsolatban felmerült költségeket is leverheti rajtad a vevő, úgyhogy szépet szívhatsz.


A "néha elsötétedik" viszont egy egyszerű kontakthibára utal, érdemesebb lenne megnézetni szakszervizzel.

2012. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni eladni a zálogba 2 okból

1. Műszaki cikkeket már nem nagyon vesznek be

2. Mielőtt még kifizetnék neked, ott helyben megnézik,beindítják, ellenőrzik. Igaz,neked várnod kell az ellenőrzésig, de amint elsötétül már vissza is adják,hogy hibás..

2012. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a fentiekhez hozzátenném, hogy valószínűleg a monitorodnak semmi baja, ellenben a videokártyádnak...
2012. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!