Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valamit 1 ft-os aukcióval...

Ha valamit 1 ft-os aukcióval tesznek fel valahova, akkor hogyan lehet, hogy azt írja ki, hogy van egy levédett ár?

Figyelt kérdés
Licitáltam egy babaholmira és kétszer már ezt írta ki,hogy van egy levédett ára.De nincs odaírva,hogy minimáláras lenne.Most akkor hogy is van ez?Vaterán kívül megegyeztek volna mégis valakivel,hogy ennyiért az övé,hiába licitál rá más?Nem értem!
2009. júl. 6. 22:14
 1/3 anonim válasza:
38%

Épp ez az, hogy nem minimum áras. Valmt el akar adni, de pl min. 1000 ftot akar érte kapni, akkor 1000 Ftos licit alatt ezt olvashatod. 1001 Ftnál tiéd lehet a termék. Csak azt nem tudhatod, hogy mi az ő minimum ára, amiért odaadja a ruhát. Tök hülyeség 1 Ftről indítani, ha tudom, hogy min. 1000-t akarok érte kapni, felrakom 1000ről induljon, és hátha több lesz.

Max figyelemfelkeltés a cél, de akkor sem értem a logikáját, na mind1.

2009. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A levédett ajánlat azt jelenti, hogy egy másik licitáló beállított licitkor egy összeget, amit ő max. megadna a termékért. Ha ezt az árat túlléped, csak akkor lesz a te licited érvényes. Azért jó, mert nem kell figyelned az árverést, a rendszer licitál helyetted a megadott összeghatárig!


Ez nam ugyanaz, mint a minimálár!


[link]

2009. júl. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, amit a 22:58 ír. A levédett ár egy korábban licitáló vevő árajánlata, amit ő max. hajlandó kifizetni, ha ezen valaki túllicitál, akkor őt értesíti a rendszer, hogy licitáljon, ha kell még neki, addig viszont ő a nyertes. Nem állapodnak meg az eladóval, az eladó se tudja, hogy milyen max. összeget adott meg a vevő így, hanem pl. ő beírta, hogy 1000Ft, ennyit ajánl meg a termékért, viszont míg nem éri el a licit ezt az összeget, addig mindig őt mutatja a rendszer nyertesnek, és ha nem haladják meg az ő ajánlatát, akkor annyiért viheti el, amennyire a legmagasabbra felmentek mások árban, tehát nem feltétlenül az ő maximális ajánlatát fizeti.
2009. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!