Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit és hogyan kell bejelenteni...

Mit és hogyan kell bejelenteni a munkaügyi központnál?

Figyelt kérdés

Össszetett a kérdésem....Jelenleg az állam (a munkaügyi központ által és segítségével mivel egy pár éve már csak így lehet)Rászorultsági alapon fizeti helyettem a TB-t.

Kérdésem a következő: ez az állapot akkor is fent fog állni ha máshol (más lakcímen élek) és aki velem él annak a fizetése egy hónapban több mint 100ezer Ft készpénzben...

Ez esetben is még igénybe vehetem a szolgáltatást vagy innentől már az apeh-nél kell kérnem egy külön lapot és csekkeket és magam után kéne fizetnem??? Ilyenkor mi a teendő? Mi lenne a teendő? Tehát végülis meghatározza-e az én anyagi helyzetemet az hogy akivel egy háztartásban élek annak milyen az anyagi helyzete? Erre lennék kiváncsi...és ez esetben kell e változtatás? Ha más lakcímre költözik vagyis a jelenlegi címemről el és majd be kell jelenteni az újat vagyis új lakcímet csináltatok azt is mindenhol jelenteni kell? Munkaügyi központ és apeh és stb???Ezek lennének a kérdések...Köszönm előre is a válaszokat!!:)


2012. jún. 20. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
ha csak 1 lakcímen vagytok de nincs rokoni kapcsolat(férj,feleség) akkor teljesen mind1 a helyzet nem változik semmi...ha nem ez a helyzet akkor be kell menned az apeh-be és ott kell nyomatni havi 6300 Ft-tot
2012. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nemcsak a házastárs, hanem az élettárs jövedelme is számít.

Ha elköltözöl és új lakcímed lesz, át kell jelentkezned az új lakcímed szerinti munkaügyibe.

2012. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló!:) Nem rokoni kapcsolatról van szó csak élettársiról:)Tehát ha jól értem ebben az esetben még mindíg lesznek olyan kedvesek és fizetnek egyenlőre helyettem:) Természetesen az új lakcím az be lesz jelentve mert azt majd kell is vagyis nekem külön új lakcímem lesz majd...Jöhetnek még válaszok
2012. jún. 20. 16:22
 4/5 anonim ***** válasza:
élettárs...én is így vagyok...be sem írtam soha rá se jöttek...nem kell ezt túlvariálni
2012. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az igénylőlapon is így van: "házastárs/bejegyzett élettárs/élettárs"

Ha olyan helyre költözöl, ahol esetleg komolyabban veszik az ellenőrzést (van ahol kimennek környezettanulmányra is), akkor az élettárs elhallgatásával valótlan adatokat tüntetsz fel, amit szankcionálnak.

Felénk pl. megnézik a lakcím nyilvántartásban, hogy kik vannak oda bejelentve és rákérdeznek a rokoni/élettársi kapcsolatra (ahol nem egyértelmű)

Persze, ha nem egy lakcímen laktok, akkor nem számít a jövedelme.

2012. jún. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!