Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 1000€-ért veszek...

Ha 1000€-ért veszek devizát 1:50 tőkeáttétellel és nem arra megy a piac amerre én gondoltam, akkor többet is veszíthetek, mint amennyi a számlámon van?

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jún. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak nagyon extrém esetben, az esélye közel nulla.
2012. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyik oldalon olvastam, hogy egy férfi 1:200-as tőkeáttétellel tolta és sikeresen lenullázta a számláját és mínuszba átmennie. Ezután a brókercég kiütötte a pozícióról és sürgősen felkeresték, miszerint tartozása van a brókercég felé. Tehát nem csak azt veszítette el, ami a számláján volt, hanem még annál is többet...
2012. jún. 18. 18:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a fórumokon olyat is hallottam hogy valaki megtízszerezte a pénzét.
2012. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A brókercég alap- és változó letétet követel meg ahhoz, hogy a pozíciót megnyissad, majd fenntartsad. Ha elfogy a változó letét, és nem tolsz be újat, akkor kicsukják a pozíciódat... Tehát elvileg nem. Ha a piac olyan gyorsan mozdul el a neked kedvezőtlen irányba, hogy mire a rendszer jelez, hogy csukni kell a pozit, az ár már annyival arrébb van, hogy a számládon lévő összeg nem fedezi a veszteséget, vagy nem folyamatos kereskedésű termékről van szó, és a következő nyitásnál gappel nyit a rossz irányba, és az már túl van azon a szinten, amit a változó letéted fedezne, akkor el tudom képzelni, hogy lehet valami komolyabb gáz...
2012. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De ugye a devizapiacon folyamatos kereskedés van, csak hétvégén történhet valami... De ahhoz nagyon ki kell hogy legyél már feszítve pénteken, és elég komoly dolognak kell történnie, hogy a jövő heti nyitáskor ez bekövetkezzen...
2012. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nem tudsz negatívba menni a fent említett módokon sem. Azaz tudsz, csak nem a te kockázatod. Te a betett pénzedig felelsz a pozícióidért. Nyugi, meg is oldják ezt a brókerek, kivágnak jóval előbb... És hogy ne csak a rizsa legyen, idézek a saját szerződésemből:


"6.3. If a Stop Out execution has resulted in a negative Balance of the Customer's Trading Account, the Customer shall not be liable for this loss. Company makes an adjustment of the full amount of negative Balance from own resources."

2012. jún. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy a Te cégednél így van, nem jelenti azt biztosan, hogy egy másik cégnél is így van.
2012. jún. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Valóban. Ez csak egy példa volt. A többségnél ez van, nyilván aki szerződik, normál esetben elolvassa, mire szerződik, és nem a gyakorikérdéseken kérdezi a névteleneket... Azért érdekelne egy idézet olyan brókertől, aki másképp csinálja, és még valamicske neve is van, ahova épeszű ember pénzt is tesz be. Ezt nem gúnynak szánom, ha van ilyen, tényleg érdekel. Jellemzően biztosan nincs.
2012. jún. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 22. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!