Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzesebb emberek! Titeket...

Pénzesebb emberek! Titeket boldogít a pénzetek? Boldogítanak azok a dolgok amit meg tudtok rajta venni?

Figyelt kérdés
Szeretitek költeni?Kiegészíti az életeteket a család mellett?Kielégíti a vágyaitokat?
2012. jún. 13. 20:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez a buta kérdés több sebből vérzik.
2012. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Engem és a családomat boldoggá tesz. Bár megtehetnénk nem szórjuk a pénzt. Élvezzük hogy nem kell számolgatni,bármit megvehetünk,és jó az,hogy olyasmikkel töltheted az idődet amit szeretnél is csinálni. Én például imádok utazni.Ha nem lenne pénzem nem járhattam volna be a világot. Ha nem lenne pénzünk a párom nem élhetne a szenvedélyének,hiszen évente Japánba megy hogy ott vizsgázzon.(egy küzdősport a hobbija) Ha nem lenne pénz, nem élvezhetné az íjászat szépségének sem. Ahogy a fiam sem búvárkodhatna ha nem lenne rá keret.

Szóval jó ha van pénz.

2012. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nagyon egyszerű.Van pénzed?Ha van,élvezed e a javakat?Érdemes volt érte küzdeni,harcolni?/(mondjuk ha nem a lottón nyerted egész életedben)
2012. jún. 13. 20:34
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Pénz ahogy írják nem az egyetlen.


Mi nagyon jól állunk anyagilag, közel 1 millió a havi bevételünk. (férjem keresete magas)


De az igényeink is anyagi helyzetünkkel nött. Mikor megismerkedtünk is magas de nem ennyire volt a fizetése. Akkor 1 autónk volt kis lakásban éltünk, nem mentünk nyaralni. azóta hetente vásárolunk delikátesz üzletben (1-1 felvágott sokba kerül), vagy ha öltöny kell Huggo Boss-t is megvesszük férjemnek, vagy nekem egy egy közepesen drága ruhát. Közben egzotikus nyaralásra megyünk, 2 autónk van. De a gyerekeink is lettek.


Igazából ugyan az az életünk, csak többet költünk, más dolgokra. Most 2 hónapig megtakarítás van rendsen (több milliós kiadásunk van egyszerre) és hogy a félretett pénzhez ne kelljen nyúlni, inkább szükítettem a kasszán. nem megyünk butikokba, aldiba megyek csak vásárolni, nem ugrunk le fagyizni vasárnap. Egyszerüen hogy kijöjjünk amink van + kiadásokkal ami 2 hónapig lesz, így vissza veszem a normál kiadásokat. De ettöl nem rosszabb az életünk.


Amit megtudunk venni? Mi indig is akkor vettünk valamit ha kellett ha szükségünk volt rá. Ha szorakozó eszközt vettünk az csak is ajándékba szülinapra, karácsonyra, pl így lett Iphonom, vagy férjemnek xbox-a, ezek mind ajándékok egymásnak, csak úgy nem adunk ki ilyemsiere.

2012. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kössz az eddigi válaszokat.Esetleg ha leírnátok még azt is h mivel foglalkoztok és h hány évig tartott kialakátani ezt a környezetet megköszönném :)

19 éves vagyok.Koromhoz képest sok a pénzem.Az életem értelmét ezidáig 1 (AUDI-ban,BMW-ben-1 nagy házban medencével és évi nyaralással 1 luxusszállodában láttam)Most viszont h már 1 hónapja otthon vagyok,elkezdtem agyalni ezeken a dolgokon...h tényleg ez boldogítana engem...?Érdemes ezért küzdeni,szenvedni a főiskolán?Vagy esetleg érdemes még most véget vetni a szánalmas életemnek?Sikerül e a sok szenvedés után elérnem azt amit szeretnék?Érdemes e ezért a célért élni?Sok a kérdés kevés a válasz.Jelenleg nem tudom magam hova tenni a világban.

2012. jún. 13. 20:55
 6/17 anonim ***** válasza:
Én idén végzek főiskolán, és nagyon szeretnék kényelmes életet biztosítani magamnak. Engem is ez foglalkoztat manapság. Könyveket is olvasok a témában. Ez most a célom, természetesen a magánélet is fontos emellett. A pénz önmagában nem boldogít, ha nincs kivel megosztani és élvezni azt.
2012. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Elolvastam a válaszokat. Van egy gunyoros mondás:

-Mennyi pénze van és mégis az olcsó kaját veszi! vagy... -Mennyi pénze van és mégsem adakozik! ... stb.

-EZÉRT VAN!


Ez persze nem állja meg a helyét, de vicces. Ez jutott eszembe arról a válaszolóról, aki egzotikus útra megy, két kocsi, Hugo Boss öltöny és kizárólag az aldiban vásárol. Nekem egy kocsim sincs, nyaralni 7 éve nem voltam, turiból öltözködöm, viszont soha nem vennék rossz minőségű kaját. Mások vagyunk, tudom. Engem nem vonz a gazdagság. És azt is tudom, hogy nem ez volt a kérdés.

2012. jún. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Te kérdező pedig... Most komolyan 19 évesen sajnáltatod magad, amiért gazdag vagy? Én nem irigylem, de ha nem tudod hova tenni a javakat, adakozz! Csinálj valami hasznosat, elvégre aki gazdag, az megteheti, hogy valami maradandót alkosson.
2012. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Felreértettel 1.nem vagyok gazdag,ha ez igy lenne megse fordulna a fejembe a fent emlitett dolgok mint életcél.Csak a korosztalyomhoz kèpest van több pènzem.Pénzügyileg a családom a közeposztalyt erősìti. :)
2012. jún. 13. 22:29
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom,hogy ki számít pontosan gazdagnak, de az audi, a bmw, a medencés ház meg a luxusnyaralás nem épp a középosztály privilégiuma.
2012. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!