Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha jelentkezek egy állásra,...

Ha jelentkezek egy állásra, ahová elméletileg elég lenne az érettségi, és ismerős által fel is vesznek, akkor kérik a bizonyítványt?

Figyelt kérdés
Soha nem dolgoztam alkalmazottként, nem tudom hogy mennek ezek a dolgok. Sajnos nincs érettségim, de tudtommal elvárás az üzletbe, ahová mennék, eladói végzettséget nem kérnek. Ha kérik a bizonyítványt, akkor nagyon kellemetlen helyzetbe kerülök, mert az ismerősöm nem tudja, hogy nincs érettségim.:( Szégyellem bevallani.
2009. júl. 2. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt Te tudhatod mennyire ismerős az az ismerős.

Valld be ez előbb utóbb úgyis kiderül.

A mai világban rengeteg a munkanélküli ember érettségivel is Neked meg még az sincs, bár nem az számít ebbe a rohadt világban csak a kapcsolatok.

2009. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2005. évi CLXIV. Törvény a kereskedelemről

A kereskedelmi tevékenységek folytatásának általános feltételei

3. § (1) ….

(2) Az üzletben kereskedelmi tevékenységet végző személynek a külön jogszabályban meghatározott szakképesítéssel kell rendelkeznie.


[link]


(Az éretségi hiánya egy dolog, de a jogszabály szerint, a munkaügyi és a kereskedelmi felügyelőség, a szakképesítés nélküli munkavállalót is büntetheti, 50 ezer Ft-ra).

2009. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kényelmetlen helyzetbe hozod majd az ismerősödet, ha előfordul a leírt szituáció. Előbb kéne elmondanod neki, és ki tudja talán így is felvennének. Aztán pedig veselkedj neki az érettséginek de gyorsan, mert a mai világban ez már nagyon alap.
2009. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De valami (egyéb) végzettséged

van ?

2018. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!