Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Régi pénzérméket hol lehet...

Régi pénzérméket hol lehet eladni vagy hol veszik be és mennyiért?

Figyelt kérdés
Nagybátyám pénzeket gyűjtött és tőle kaptam pár régi érmét még anno. Vannak olyanok is amik szerintem ciril betűsek és nem tudom kiolvasni hogy milyenek lehetnek. Honnét tudjam mi a reális áruk? Kik szokták megvenni? Előre is köszi a segítséget!!
2012. jún. 2. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Pénzintézeteknek ne add el mert ők maximum 1-2 ezret adnak érte vagy annyit sem. Szerintem keressél fel gyűjtőket ők adnak ám érte sokat. Viszont ha olyan pénz érméid vannak amik még több évszázaddal ezelőtt voltak forgalomba na azért már fogsz kapni jelentős összeget. Én javaslom hogy egyes érméknek amikről tudod mi nézz utánuk hogy kb mikor használták őket ha az érmén nincs rajta a gyártási év honnan származik és mennyi a becsült értéke. Ha nem olyan régiek szerintem tartsd meg őket kitudja mikor jön jól később.
2012. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Először is: köszi a választ!! Másodszor: szerinted hol találhatnék gyűjtőket? Esetleg antikos szerinted beveszi? Mindegyik 20.századi vagyis 19..-zal kezdődik :(( Megpróbáltam utánuk nézni de nem sok sikerrel, mert nem tudom kiolvasni a betűket, csak a számokat rajta. Esetleg fényképezzem le és úgy hirdessem meg? De akkor felmerül a kérdés hogy: mennyiért? Bármilyen segítséget szívesen fogadok!!!
2012. jún. 2. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!