Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzért tudok venni...

Mennyi pénzért tudok venni egy eredeti katana kardot?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy 1-3 Millió forint, de mégis láttam egy online kereskedési oldalon, ahol 60000 Ft körül árulnak eredeti Katanákat, szóval nem értem, akkor miért halottam, hogy 3M is lehet az ára...

#kard #katana #szamurájkard #szamurály kard
2012. máj. 28. 16:15
1 2
 11/19 anonim válasza:
2012. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Parancsolj itt mindent megtudhatsz mennyibe kerül egy eredeti japán :)

Nem olcsó játékszer :D

[link]

2013. okt. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
De ugyan.....katanát nem csak muzeumbol meg ilyen olyan aukciokrol lehet venni....még napjainkban is folyamatosan készittik öket,természetesen igen kevés készül el,a hatalmas idöigény miatt. Japán kovácsok,szerzetesek készittenek igazi katanát megrendelésre....és valoban több millioba kerül,de ha az embernek van pénze,akkor nem olyan nagy feladat megszerezni,mint ahogy egyesek hiszik.És nemkell tudomisén milyen régi katanát venni aminek az egekbe verik az árát a régiségére hivatkozva,hiszen vadi ujan is beszerezheted........mongyuk ez mind szép és jo,ha az embernek van pénze,csak annyi a probléma,hogy általában az embernek nincs pénze :"(
2015. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Ezt csak igy érdekességnek mondom,hogy japánban csupán 5 olyan iskola van ahol hajlandok tanittani a katana elkészittését....természetesen csak a legjobb,legszorgalmasabb diákokat hajlandoak tanittani...azonkivül meg csak azok tudják,akiket az elözö generáciok tanitottak meg,családon belül.
2015. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Jó kardot ma már bárhol kapsz viszonylag olcsón. Ezek a drága árak a piacon vannak, ezekkel ne próbáld felvenni a versenyt. Mert nem értesz hozzá. Átbasznak és nem biztos, hogy olyat veszel... Nem ragozom. Ez egy üzleti ág ezzel húzzák a sznobokat.Érted remélem!
2015. jan. 18. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Bocsi szóval magyarázat én vagyok valaki nagy ember és te meg egy nyali én azt mondom neked ha oda adod a feleségedet akkor befuttatjuk a katana bizniszedet egy márkát csinálunk a nevedből és a sok ember meg megveszi a márkádat milliókért.Persze enyém a 96 százaléka és sok ember meg azt hiszi ,hogy ez a márka a legjobb közbe ugyan olyan mint a többi
2015. jan. 18. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Na neeeee válasza:
Lehet hogy kicsit késő de. Bármilyen meglepő magyar országon is foglalkoznak Katana, Wakazashi és Tanto készítéssel. Valószínű nem japán minőséget kapsz de ha keresel egy erre szakosodott kovácsot akkor kaphatsz egy elfogadható minőségű kardot. Az sem lesz olcsó de nem basznak át és nem kell tíz évnyi fizetésedet és az életedet ráköltened.
2015. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
olyan kardot lehet kapni, ami kimondottan vágás gyakorlásra való? Tehát ha kell félbe tudok vágni vele egy embert, mint egy igazi katanával?
2015. aug. 21. 16:15
 19/19 Unari válasza:
100%

Nos az a helyzet hogy a japán katanákat a mai világban elhelyezve inkább a mítosz, tradíció és művészet miatt értékeljük, nem használhatósága miatt.Te tényleg vagdalkoznál egy eredeti kézzel kovácsolt katanával?

Azt feltételezni hogy csak egy tradicionális japán kard verhetetlen acélvágó, überschnitzer. :-) nagyon nagy butaság.


Régen az anyaga az elkészítési módja, és a formája olyan előnyt jelentett egy háborúban, mint később az elöltöltős puskával szemben az ismétlő puska. Ma már mind a kettő elavult, de akkor a különbség óriási volt.


Nyugodtan kijelenthetjük hogy a mai anyagismeret, ötvözési, és hőkezelési eljárások, és gyártástechnológia tükrében jobb, erősebb, könnyebb, és éltartóbb kardot lehet készíteni napok alatt. Na és persze jóval olcsóbban. Nem kell nagyon messzire menni, a fémet is fémmel forgácsolunk nem igaz? A középkorban pedig csak a kovácsolás létezett mint megmunkálási forma, és a szénacél a használati anyagok csúcsa.

Ha két azonos képességű szamurájt eresztenénk össze egy csatában úgy hogy az egyiknek egy tradicionális katanát, a másiknak egy modern ívkemencében hőkezelt titán ötvözetű "pillekönnyű" pengét, nem kérdés hogy az utóbbi kerülne ki győztesen, és a harc végén még csak nem is kapkodná a levegőt.

2015. szept. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!