Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán ha egy terméket a...

Vaterán ha egy terméket a vevő személyesen vett át, követelheti, hogy visszavegyem a terméket?

Figyelt kérdés

Egy tornagépet adtam el 15ezer ft-ért, kb 2x használtam, de nekem viszonyítási alapom sem volt hogy ennek milyen a "nagykönyben" megírt működése csak gondoltam és így hibát nem tapasztaltam. Ránézésre sem volt semmi baja. A vásárló eljött, megnézte, kifizette és elvitte. Még aznap este hívott h szerinte vmi főtengely el van kopva és ha meg lehet csináltatni max ezer ft-ért akkor ok, de ha nem akkor vissza hozza és adjam vissza a pénzt.

Holnap lesz 7. napja hogy átvette tőlem és még nem jelentkezett. Most akkor még kötelességem visszaváltani a terméket vagy nem?


21L


2012. máj. 20. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
amúgy se kötelességed. már csak azért se, mert jogilag nem történt semmi, azt se tudja bizonyítani, hogy te eladtál neki valamit.
2012. máj. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fenéket nem tudja bizonyítani!!!!!

A Vaterán lefolyt adásvétel hivatalosnak számít!! A PTK és a BTK is teljes joggal él! Már persze ha érvényes licitet tett a termékre!


A 8 napos visszavásárlási garancia a "távollévők között létrejövő szerződés" alapján él sajnos ami azt jelenti hogy 8 napon belül elállhat a szerződéstől és visszakaphatja a pénzét!

Ugyanakkor NEKI(!!) kell állnia a visszaszállítás költségét és olyan állapotban kell visszaadnia mint ahogy megkapta!!


Mondjuk azt nem értem hogy a csávó miért nem nézte meg hogy mennyibe kerül az a főtengely és kész. Aztán már csak azzal hív hogy visszaadja vagy ha olcsón megcsináltatja akkor meg nem is hív és kész...


Az persze csak mellékesen jegyzem meg hogy ha nem csinálod vissza az üzletet azzal se hiszem hogy sokat tud csinálni...

De "jogilag" igen, vissza kell adnod a pénzét azonnal(de legkésőbb 30 napon belül) ha 8 napon belül eláll az üzlettől...


A helyzet: ha az átadástól(tehát nem a licit megnyerésétől) 8 napon belül egyértelműen eláll akkor visszaadhatod a pénzét mert jár neki jogilag!

Ha a 9. napon jön akkor már nem számít mert nem az a lényeg hogy egy "lehetséges elállást" jelezzen hanem az hogy egyértelműen elálljon! Vagyis az hogy jelezte, nem jogosítja föl hogy 8 nap után is visszakaphassa a pénzét!


Én a helyedben ha 8 napon belül vissza akarja csinálni akkor megmondanám neki hogy hozza vissza úgy ahogy átadtad neki és akkor visszakapja a pénzét!

A 9. naptól pedig sajnálattal elutasítanám...

A jogszabály alapján és a józan ész alapján ha 9 nap alatt nem tud dönteni vagy egy szervízbe, boltba nem tud egy telefont megereszteni akkor így járt...

2012. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jogos. vaterán vissza lehet követni. de csak 3 hónapig azt hiszem, mert utána vatera törli az aukciót :) persze az mág nem életbiztosítás.
2012. máj. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tejminatorka válasza:

A 8 napos szerződéstől elállás lehetősége cég- magánszemély viszontaltban létezik, képt magánszemély adásvételére nem, és a vaterás eladás az utóbbi ráadásul még elméletben árverés is amire egyébként se alkalmazható.


17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet


a távollevők között kötött szerződésekről


A Kormány a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 55. §-ának e) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:1


1. § (1)2 A rendelet hatálya arra a szerződésre terjed ki, amelyet fogyasztó és vállalkozás köt egymással termék, illetve szolgáltatás értékesítésére irányuló, a vállalkozás által működtetett távértékesítési rendszer keretében olyan módon, hogy a szerződés megkötése érdekében a vállalkozás kizárólag távközlő eszközt alkalmaz (távollevők között kötött szerződés).



(3) A rendelet hatálya nem terjed ki:

f) az árverésen kötött szerződésre.

2013. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!