Mi a véleményetek a következő cikkről? (100 leggazdagabb magyar)
Kérdem én:
Szerintetek lehet 0-ról kezdeni? Annak idején Kósa Erika ezt állította a Brokernetnél. Az én válaszom: Szerintem nem. Kósa Erika se 0-ról kezdte, mert ahhoz, hogy céget alapítson kell induló tőke, még akkor is, ha többen összefogtak.
Általánosításként annyit leírnék, hogy gondolom, megdolgoztak a jövedelmükért, habár én is azt teszem, csakhogy mégsem vagyok milliárdos.
A másik dolog: T. Kormányunk inkább a szegény embereket szapulja mindenféle nagyszerű adókkal, érdekes módon a száz gazdag emberhez nem nyúl, azokat inkább támogatja ilyen-olyan módon...Fordítva kellene csinálniuk szerintem, máris másként állna a gazdaság!
"A másik dolog: T. Kormányunk inkább a szegény embereket szapulja mindenféle nagyszerű adókkal, érdekes módon a száz gazdag emberhez nem nyúl, azokat inkább támogatja ilyen-olyan módon...Fordítva kellene csinálniuk szerintem, máris másként állna a gazdaság!"
Igen, a gazdaság valóban másként állna, menne lefelé a lejtőn (bár most is arra megy), a szegény ember nem befektetné a pénzét hanem venn rajta lapostévét meg új mobilt. Az is kell, persze, hiszen fogyasztó társadalomban élünk, de ezek az emberek egyrészt azért is jutottak el ide, mert jól bánnak a pénzzel és okosak. Nem tudom, hogy lehet-e 0-ról kezdeni, de remélem, mert én is arról kezdem. Mivel verseny van a gazdaságban, ezért nem az számít, hogy mennyire vagy jó, hanem az hogy mennyivel vagy jobb a többieknél. Ez mondjuk egy olyan ágazatban mint amiben Kósa Erika kezdett bele a '90-es évek végén könnyen lehet, az a szektor gyakorlatilag üres volt - mondhatni jókor voltak jó helyen.
Én azt mondanám, hogy jókor kell lenni jó helyen. Hiába vagy tehetséges, ha sík hülyék vesznek körbe, vagyis ha egy ilyen családba születsz, nagyon nehéz kitörni. Ha mégis sikerül valószínűleg nőként le kell mondani, a saját családról, mert már nem lesz időd szülni.
100 ft-ot meg tényleg nem lehet befektetni a tőzsdén :) hiába szeretném (de javítson ki valaki, ha tévedek)
A magyar "elit" jó része a rendszerváltáskor (értsd: állami cégek privatizációja) szedte meg magát, ennek egyik ékes példája volt a vörösiszap miatt reflektorfénybe került MAL Zrt., amit 10 millióért vettek meg, holott több milliárd volt már akkor is az értéke. De ha jól rémlik, Gyurcsány is sz@rért-húgyért jutott pár gyárhoz.
Aztán ott vannak a "zöldbárók", akik úgy lettek milliárdosok, hogy a módszerváltáskor a TSZ-ek élén álltak, és mondták a tagságnak (értsd: egyszerű parasztoknak), hogy nagyon sz@rul megy a TSZ-nek (értsd: papíron veszteséget termel, ezért sose fizet semmi jutalékot), de ő "nagylelkűségből" kivásárolja a tulajdonát, hogy lásson egy kis pénzt a szegény gazda. Mondani sem kell, hogy a valós érték töredékét kapta csak meg, míg a vezetőség szinte gombokért jutott hatalmas területekhez, gépparkhoz és feldolgozó üzemekhez, melyek rögtön nyereségesek lettek...
De amúgy 0-ról is lehet kezdeni. Az a lényeg, hogy valaki találjon egy piaci rést, amit még nem használtak ki. Ez lehet valamilyen új tömegtermék, például annak idején a kóla volt ilyen. Az emberek szerették, és ha csak 100Ft hasznod van egy palackon, de az évi eladott 30 millió palack után ez 3 milliárd haszon.
Itt egy másik példa, mondjuk ha van informatikában egy jó ötleted, például egy program, amit sokféle cég fel tud használni és jól is járnak vele (mondjuk a könyvelést úgy leegyszerűsíti, hogy harmad annyi könyvelőt kell alkalmazni, így a cégek sokat spórolnak a béreken), akkor relatíve drágán is adhatod, és a cégek így is nyernek rajta. És mondjuk ha 50ezer haszon van a progin és 1000 cég rendel belőle, akkor bejön 50 millió, és abból pedig fel tudsz venni még több informatikust, akik hasonlóan jó programokat (csak más területeken) fejlesztenek ki, így lesz egy felfutó céged. Ezt csak azért írtam le, hogy látszódjon, hogy nem minden listán szereplő ember sumákolással csinálta meg a szerencséjét.
Amúgy az is biztos, hogy bérből és fizetésből sose fog senki se felkerülni ilyen listára, csak úgy, ha lesz valahogy egy/több jól menő cége, amik évi több milliárdot termelnek. És ezt vagy úgy éri el, hogy alapból milliárdos, vagy úgy, hogy sumákol, vagy pedig a 0-ról épít fel egy saját céget, viszont ez utóbbival bukni is lehet (pláne az elején).
Rájuk tökéletesen illik a "Telhetetlen" jelző.
Bár, most hogy ezt így leírtam nem igazán. Mert ha mondjuk van egy cég ami úgymond eltartja magát (mármint megvannak az emberek akik elvezetik, és nem kell napi 10 órát rászánni) akkor senki sem mondaná azt, hogy az évi x milliárdos bevételt jótékony célra fogja fordítani 100%ban.
Széles Gábor pl. az Ikarus ügyvezetője volt, ha jól emlékszem. Mátyásföldön volt egy telephely. Rengetegen dolgoztak ott, vidékről és Pestről is. Mára az egész telep kisértetlak. Kérdem én, ha a cég becsődölt, akkor hogyan úszhattam meg azt, hogy tönkremenjen az élete, mint a volt Ikarusos melózóknak, és ezzel ellentétben milliárdos lett?
Ne értsetek félre, senkinek sem kívánom azt, hogy az élete becsődöljön, továbbá nem irigylem más vagyonát. Csak azért mégis elgondolkodtató. Még nekem hó végéré a vagyonom O Ft, akkor másnak miért adatik meg, hogy hó végére milliói vagy milliárdjai legyenek? Pedig megdolgozom a fizumért!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!