Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Webáruházból rendeltünk, és...

Webáruházból rendeltünk, és nem kaptunk számlát, de kevesebbet kellett fizetnünk. Visszakérhetik a különbözetet?

Figyelt kérdés

Rendeltünk egy terméket, amit házhozszállítással meg is hoztak ma, és 20e Ft-al kevesebbet kellett fizetnünk... Számlát nem kaptunk, csak egy szállítólevelet, amin szerepel a téves összeg + száll ktg (cc. 20e-vel kevesebb, mint a rendelés visszaigazolásában szereplő összeg)

Most hívott vissza az áruház, hogy kevesebbet fizettünk, és jövő héten eljönnének a pénzért, mert a visszaigazoláson a jó összeg szerepel.

Ilyenkor mit tudunk tenni? Kötelesek vagyunk kifizetni a fennmaradó pénzt?



2012. ápr. 23. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Amíg nem adnak számlát addig semmiképp ne fizessétek ki, mert számla nélkül semmiféle garanciátok nincs a termék esetleges meghibásodása esetén. Nem tudom hogy egyébként milyen dologról van szó, de 20e Ft már eleve nem kis pénz és gondolom ez csak egy kis része az egésznek.

Általában azért nem adnak számlát mert el akarják csalni az ÁFÁt. Véletlenül az a 20.000 Ft nem az áfa összege? Mert lehet hogy arra játszanak hogy eladják neked a cuccot úgy téve mintha teljesen tiszta lenne az ügy és csak egy baki hogy kevesebbet kellett fizetnetek, aztán bepróbálkozik ezzel a dumával amit fent is írtál. Így nincs vesztenivalója mert ÁFÁt nem kell fizetnie és legrosszabb esetben is 0-ra kijön, ha meg sikerül behajtania azt a húszast akkor van + 20ezer forintja.

2012. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is azt számoltam, de nem ÁFA összege, hanem még a nettónál is kevesebbet fizettettek velünk.

Egy sima szállítólevelet hagytak ott...

Elvileg garancia nem nagyon jöhet majd szóba (bútordarab), de azért az ördög nem alszik...

Ha tudnám, hogy csak a főnök bukott, akkor tojnék az egészre... Viszont mi van, ha alkalmazottan vasalják be??? :S Na ez a lelki része a dolognak.. A tényszerű: szállítólevelet kaptunk, amin szerepel a termék neve, és kevesebbről az összeg... Ezt a szállítólevelet aláírtuk, kifizettük a terméket a kevesebb összeggel...

Ők azzal érvelnek, hogy a megrendelésben szerepelt a helyes összeg...

Ti mit tennétek?

2012. ápr. 23. 17:38
 3/8 anonim ***** válasza:

A szállítólevél csak azt igazolja hogy ők elküldtek valamit egy szállítóval és te azt átvetted. Ez a szállítónak fontos hogy ne vádolhassák meg hogy nem szállította le a terméket.

Mivel webáruház, biztos hogy kell számlát adnia még akkor is ha ÁFA-mentességet választott (5 M Ft éves forgalom alatt megteheti). A számlaadás elmulasztása adócsalásnak minősül. Gyakorlatilag még az is adócsalás ha nem viszed magaddal a blokkot a boltból miután vettél 2 zsömlét. Ha nem adott számlát, könnyen bajba kerülhet.

Internetes vásárlásnál a 8 munkanapos visszavásárlási garancia minden termékre érvényes.

2012. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy értik, hogy jövő héten elmennek a pénzért? Személyesen beugranak érte?

Maximum azt tudom elképzelni, hogy a csökkentett összeggel akarják lekönyvelni (adók miatt), és a különbözetet zsebre teszik. Ha tudtad, hogy mennyiért rendeled, akkor elvileg nem értem, miért probléma a teljes összeget kifizetned, hiszen eredetileg arra készültél, nem? Én szó nélkül odaadnám, lepecsételt garancialevélhez viszont ragaszkodnék, azt adhatnak akkor is, ha "akciósan" adták az árut.

2012. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, gyakorlatilag ezeket én is tudom (mi is üzemeltetettünk anno webáruházat)

A kérdésem arra vonatkozott, hogy ha nem adott számlát, csak egy szállítólevelet, amin kevesebb összeg szerepel, mint a megrendelésem visszaigazolásán, akkor van-e arra valami eszköze, hogy kikényszerítse belőlem a fennmaradó összeget???

(mi mindig adtunk számlát, nálunk ilyen dolog nem merülhetett fel)

És mit teszek, ha pld. kiküldi a számlát a helyes összegről, lemásolva a szállítólevelet, amin szerepel, hogy mi kevesebbet fizettünk, innentől jogos az ő követelése...

Ellenben ha az én oldalamat nézem, rendeltem valamit x-ért, kihozták, kevesebbet kértek, átadták annyiért (szállítólevélen), még én lehetek felháborodva, hogy nem kaptam számlát... Pénztártól való távozás után pedig tőlem sem fogadnak el reklamációt.

2012. ápr. 23. 17:59
 6/8 A kérdező kommentje:

17:59: Ha kifizetem a teljes összeget, az az alap, hogy a teljes összegről kérek számlát (illetve annyit vagyok hajlandó kifizetni, amennyi a számlán szerepel) + gari levelet is lepecsételve, aláírva, dátummal stb.

Igen, arra készültem, hogy fizetem a teljes összeget, de vertek már át engem is, nem is egyszer, egyszer nem járhatnék én is jól? Másrészt én nem vertem át őket, ők nem küldtek számlát + sumákoltak valamit... akár főnök előtt, akár NAV előtt, bárhol...

2012. ápr. 23. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:

"vertek már át engem is, nem is egyszer, egyszer nem járhatnék én is jól?"


Nem ők vertek át. Korrektség is van a világon. A számla meg csak egy vacak papír, amivel úgysem tudsz mit kezdeni.

De te tudod, hogy rászorulsz-e az ilyen tapló proliskodásra.

2012. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a vacak papír miatt kell minden bevételemnek több, mint a felét (ÁFA, társasági adó, iparűzési adó, szja stb.) befizetnem az államnak... Ha én is így "működnék", hogy az csak egy vacak papír, akkor valszeg nem itt tartanék...
2012. ápr. 23. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!