Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik számla lenullázása...

Mi történik számla lenullázásakor?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a számlalenullázós dolgot:S

Ha valakinek van egy brókernél 100$ja, mondjuk egy kötésbe beleteszi az összeset, és tőkeáttétbe, akkor tud nagyobbat bukni a 100$-nál, vagy akkor a nullázott számla után eladódik az összes részvénye?

Ha még nem érthető, akkor egy példa:

Van 100$om, tízszeres tőkeáttéttel nyitok egy pozit. Tehát 1000$ért van részvényem. Tegyük fel, rossz a kockázatkezelésem, és lemegy nulláig a pénzem. Nah ilyenkor mi történik?

Ha a számlámon csak 100 dollár volt, akkor most mi fog történni?

(mellesleg velem nem történt meg, csak tudni akarom)



2012. ápr. 21. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Van egy Stop Out szint amit elore meghataroz a brokered, ha a fedezeted ez ala a szint ala csokken akkor automatikusan zarja a poziciodat. Persze ha valamiert nem tudja lezarni es pont jon egy tuske es minuszba fordul a szamlad az adossagodat be kell fizetned.
2012. ápr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hello

Köszi a választ. Írtam neked egy privát üzenetet ezzel kapcsolatban. Ha gondolod olvasd el :) Bal felső sarok/ Saját Menü felirat alatt van a neved, és az alatt az Üzeneteid-re rákattintva tudod elolvasni. (gondolom tudod, de azért leírtam)

2012. ápr. 22. 00:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Az oandánál erre találták ki, hogy a pozíció csak a lekötött összeg feléig tud minuszba menni, tehát a lekötött összeg fele valószínűleg megmarad, de minuszba nem nagyon tudsz menni.
2012. ápr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem rossz megoldás az se:)
2012. ápr. 22. 11:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!