Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha önkormányzati lakásom van...

Ha önkormányzati lakásom van elveszítem-e, ha ajándékozás címén az édesapám a fél lakását rám íratja?

Figyelt kérdés

Én is és a tesvérem is Önkormányzati lakásban élünk. Édesapám sajnálatos módon alkoholista, Ő állt elő az ötlettel, hogy életében ránk íratná a lakását, hogy valaki törvénytelen módodn el ne vehesse tőle. Attól félünk, hogy ebben az esetben már nem vagyunk jogosultak önkormányzati bérlakásra, melyet szociális alapon kaptunk mindketten. Az apám lakása 37 m2, tehát abban életvitelszerűen nem élhetnénk 5-en. (Az öcsém a férjem a gyerekem az apám és én).

Ha ez az út nem járható, hogyan tudnánk megvédeni az apánk tulajdonát?


2012. ápr. 19. 07:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha apád ÖRÖKÖSÖDÉSI SZERZŐDÉS-ben rátok hagyja a lakásrészét, akkor az azonnal a tiétek lesz, ahogy apád meghal (addig nem!)...

Az örökösödési szerződés megvédi a lakást attól, hogy bárki megvásárolhassa, megszerezhesse, mert ezt bejegyzik az ingatlan tulajdoni lapjára!


Az örökösödési szerződés minden más örököst kizár az örökségből, csak az ebben megjelölt személyé lesz a lakás.


Örökösödési szerződést ügyvédnél kell kötni.

2012. ápr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!