Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A külügy mivel foglalkozik?

A külügy mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés
jövőre ballagok, de még irányt se tudok, merre menjek....jó vagyok matekból, és mennek a nyelvek is
2012. ápr. 17. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi olyannal nem érdemes foglalkoznod, amiről nem tudod, hogy micsoda. Pénzben dúskálhatsz, de boldog nem leszel.

Így, ilyen formában a kérdésednek semmi teteje. Külügynek a közbeszédben a külügyminisztériumot szoktuk hívni.

Ha nagy általánosságban vesszük, akkor a külügy a külüggyel, külügyekkel foglalkozik. Meglepő, nem?

Külkapcsolatokkal, ezen belül politikai és gazdasági kérdésekkel. Együttműködés más országok kormányaival, részvétel nemzetek feletti, nemzetközi politikai szervezetekkel, gazdasági és kulturális kapcsolatok kiépítése, karbantartása stb.

2012. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
BOCSIBOCSIBOCSI!!!!!! KÜLKERT AKARTAAAAAAAM!! szét vagyok szórva, így már talán több értelme van.....tizta sügér vagyok ma
2012. ápr. 17. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első mondatom akkor is igaz.

De mit lehet írni a kérdésedre? A külkereskedelem külkereskedelemmel foglalkozik. Ragozni lehet persze.

Egy külkeres vagy elad, vagy vesz. Vagy mindkettő. Ha elméleti szakember, akkor elemez.

Ha eladni való van, meg kell találni a legjobb vevőt. Ha venni kellene, akkor a legjobb eladót.

2012. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
és miket tanul?
2012. ápr. 17. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!