Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen az USPS szállítás? Van...

Milyen az USPS szállítás? Van hozzá nyomkövetés? Általában mikor érkezik így meg egy csomag Hazánkba, az USA-ból?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 09:13
 1/1 anonim válasza:

Régi kérdés, de írok rá választ, hátha még egyszer jól jön valakinek.


Az USPS ugyanaz, mint nálunk a Magyar Posta. Nyomkövetés csak akkor van hozzá, ha külön fizetsz érte, én nem kértem ezt az opciót, szerintem felesleges.

Az, hogy mikor érkezik meg a csomag, az változó. Én CD-t rendeltem, csomagszám alapján meg tudtam nézni a feladás dátumát, tehát a csomag feladásától számított 6. napon csengetett be a postás és nyomta a kezembe a csomagot.

Amúgy a postán is azt mondták, hogy a csomagnak 1 héten belül, a levélcsomagnak/levélküldeménynek pedig 2 héten belül kell megérkeznie.

Tehát csak akkor kezdjen el valaki pánikolni, ha letelt a két hét és még semmi.


Ez nem saját tapasztalat, de érdemes tudni (ismerősöktől gyűjtött infó):

Ha a csomag "nagy" értékű, akkor vámkezelési eljárás alá kerülhet. Ebben az esetben hivatalos levelet kapsz, melyben tájékoztatnak a vámkezelési eljárás alá vonásról, valamint leírják, hogy milyen dokumentumokat kell benyújtanod, pl.: igazolás a banki átutalásról (internetes vásárlás esetén). Ezek után megállapítanak egy fizetendő összeget, és innentől két lehetőség van: csekken fizeted be (akkor megkéred őket, hogy küldjenek csekket), vagy banki átutalással. A banki átutalás szerintem egyszerűbb, mert a csekk befizetése után faxon vagy scannelve át kell küldened a csekk másolatát.

2013. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!