Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartozik mégis Ő követel, mit...

Tartozik mégis Ő követel, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előző munkahelyemen 3 hónapig nem kaptam fizetést majd a 4. hónapban már nem mentem be dolgozni, és azóta (2 hónapja)nem is kereset a volt főnököm. Igen ám de nálam maradt a teherautójára a 4 db alig használt autógumi és most kérné vissza ! Mit tegyek adjam vissza ? vagy adjam el ? Tartozás elmaradt fizetések 320.000ft gumik értéke kb 160.000ft kb 100.000 tudnám eladni !

2012. ápr. 4. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

A gumit még csak-csak, de a teherautót hogy a túróba akarod eladni ha papíron nem a tied?!


Mellesleg üzend meg a főnöködnek (lehetőleg szóban, hogy ne legyen nyoma!), hogy akkor kapja vissza a teherautóját ha neked megjelent a bankszámládon vagy a zsebedben az elmaradt 3 hó fizetésed.


Az autó pedig SEMMIKÉPP se legyen nálad, tedd valami biztos garázsba vagy helyre, hogyha rádküldené a rendőröket akkor széttárhasd a kezed és letagadhasd azt is, hogy valaha ültél abban az autóban.

2012. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindennek van modja, ennek nem ez. Ha bejelnetett munkaviszonyod volt pillanatok alatt tudsz a volt fonokodnek eleg nagy kellemetlenseget okozni.
2012. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha meg nem voltál bejelentve, akkor ez a tanulópénzed.
2012. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak a NYÁRIgumik vannak nálam mikor le lettek cserélve télire.
2012. ápr. 5. 08:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan alakult az ügy, szerintem már lezárult. A két ügy független egymástól.

Te gyakorlatilag elloptad a gumikat, ez jogos követelése a főnöknek.

Én a helyedben közjegyzőnél fizetési meghagyási eljárást indítanék, az elég gyors menet.

Kap egy felszólítást, amennyiben nem válaszol, akkor vagy fizet, vagy megy a végrehajtó. Amennyiben vitatja, akkor bíróság előtt kell bizonyítanod, hogy tényleg tartozik, és neki meg azt, hogy nem.

Ha feketén dolgoztál, akkor lényegesen nehezebb a helyzet, de azért akkor sem reménytelen, ha tudod bizonyítani, hogy ott dolgoztál. pl. tanúk, vagy dokumentumok, pl. fuvarlevél aláírás, belépőkártya...

2018. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!