Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes lakást vásárolni...

Érdemes lakást vásárolni hitelre vagy inkább albérletben éljünk?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Az mellette szól, hogy jelenleg nagyon alacsonyak a lakásárak. Azt viszont, gondolom, nem nagyon kell ecsetelni, hogy lehet járni egy hitellel. Jól fontoljátok meg.
2012. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de hitel nélkül meg lehetetlen lakást vásárolni.
2012. márc. 6. 11:54
 3/9 anonim válasza:
Szerintem semmit nem érdemes hitelböl csinálni,ha azt veszet az után is albérletben fogsz lakni,mert amig vissza nem fizeted a hitelt addig a banké a lakás,söt ha már nem tudsz törleszteni,akkor az övé is marad a pénzzel együtt,amit addig törlesztettél. Ha van egy kis félretett pénzetek, jó állásotok és csak egy kevés hiányzik a saját lakáshoz úgy még esetleg,de hogy még a gyereked is törlessze a részleteket...hát nem tudom.
2012. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

vegyél egy házat 200 ezer körül igaz nem lesz valami jó állapotban de lakható lesz és amit albérletre fizetnél tedd bankba gyűjtögesd a pénzt ha már sok van valami befektetéssel duplázd vagy triplázd meg és vegyél egy jó házat.

nekünk bejött.

2012. márc. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi úgy tervezzük, hogy pár éve alatt összegyűjtünk pár milliót a kezdőrészletre, és utána veszünk egy lakást 5-6 millióért.
2012. márc. 6. 12:03
 6/9 tetris ***** válasza:

Szerintem próbáljatok meg úgy gazdálkodni, hogy csak, és kizárólag csak annyi hitelt vegyetek fel, amennyi feltétlenül szükséges. Egy fillérrel se többet. Igaza van az előttem szólónak, most talán könnyebb olcsóbban lakáshoz jutni. Hosszú távon mindenképpen megéri a saját lakás, mint az albérlet.

Üljön össze a család, és kérjetek segítséget a rokonoktól. Ha mindenki ad egy kicsit, plusz még talán nektek is van egy kis tőkétek, talán nem is kellene hitelt felvenni.

A hitel legyen az legeslegutolsó lehetőség. Csak amennyit muszáj, annyit vegyetek fel.

2012. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy 52 nm-es lakásra kiszámoltam.


A verzió:

Megveszem 20 év hitelre


B verzió:

20 évig lakom egy ugyan olyanban albérletben



A számítással nem fárasztalak most, kb 2 A4-es oldal. A lényeg, hogy az A verzióval 20 év múlva lett volna lakásom és 0 ft megtakarításom, míg a B verzióval 20 évig nyugodtan élhetek ahol csak akarok (nem gond a munka miatti költözés sem, stb...) és lenne annyi megtakarításom, amiből már majdnem meg tudnám venni KP-ra a lakást - ha akarnám!


És olyan apró csetlő költségeket még nem is számoltam, mint pl. ha 20 km-rel arréb kapok munkát akkor napi 40 km munkábajárás mennyi költség pl. Autóval (mai benzinárak mellett NAPI 1500 forint!), míg albérletből simán 2 sarokra költözöm oszt' jónapot. Ez évente pl. 300 munkanappal számolva 450.000 forint!


Egyszóval szerintem nem éri meg 0-ról hitelből házat venni, max akkor ha pl. 70-80%-ot le tudsz rakni kp-ba, fix a munkahelyed és csak a fennmaradó 20-30%-ra kell a hitel.

2012. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nulláról semmiképpen nem szeretnék lakást vásárolni, nem is adnának hitelt. Az igaz, hogy az albérletnek az az előnye, ha máshol találnák munkát, akkor odamennénk, de jobb lenne saját lakás után fizetni, meg nem szeretném, ha az életünk a költözködésekről szólna, főleg ha már gyerek is lesz.
2012. márc. 6. 12:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Albérlet, egyértelműen. Keressétek meg a lehető legolcsóbbat, és a különbözetet tegyétek félre. Így sokkal hamarabb lesz saját tehermentes lakásotok, plusz a félretett pénz ott lesz, ha baj van, pl. elvesztitek a munkátokat.

Egy ismerősöm pont tegnap kesergett nekem, vett egy 18 millás lakást, de mire visszafizeti, 40 millába fog neki kerülni. Most 150 ezret törleszt havonta, 22 évig.

Ha albérletezne, 50ért találna lakást, 100 ezret félre tudna tenni. Ugyan így csak 15 év múlva lenne meg a lakása (feltéve hogy nem kap kamatot, de mivel kaphat, így reálisabb a 10-12 év), viszont 12 milliót megspórolna.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a saját lakását neki kellett bebútoroznia, plusz minden javítás, felújítás őt terheli. Ez megint milliós költség.


Tény, hogy nem jó a tudat, hogy albérletben él az ember, de még így is jobb megoldás a hitelnél.

2012. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!