Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan utal a munkaügyi?

Hayabusa kérdése:

Hogyan utal a munkaügyi?

Figyelt kérdés
Február 13 óta sajnos munkanélkülin vagyok.Azt mondták múlt héten, hogy február végéig utalnak.A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor a februárit kapom csak visszamenőlegesen, vagy a márciusit is utalják.Nem értek hozzá, az irodában meg olyan gyorsan lerendeztek, hogy még csak azt sem kérdezték meg, hogy akarok- e dolgozni, csak közölték, hogy meddig jár a juttatás, és hogy mikor menjek... :(
2012. márc. 1. 09:26
 1/2 mmT ***** válasza:

nekem ez fura, h febr. végéig utalnak. a márciusit sztem árp. első hetében kellene utalják. az áprilisit pedig máj. első hetében.

Ne túráztasd azon magad, h hogy viselkedtek Veled, ez a kedves közalkalmazott szegénységi bizonyítványa. Velem is nagyon bunkók voltak!

2012. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Utólag utalnak, nem előre, mint ahogy a munkabérnél is.

Gondolj bele, ha már most március elején elutalná a márciusi álláskeresésit is és te elhelyezkedsz március közepén, akkor a március második felére már kiutalt pénzt kérhetné vissza. Te meg vagy visszafizeted, vagy nem. Ha nem, akkor kezdődhetne a jogi eljárás.

Az meg, hogy nem kérdezték, hogy akarsz-e dolgozni: ha van náluk olyan munkaerőigény bejelentés, amire te megfelelsz, akkor küldenek értesítést, hogy mikor és hol kell megjelenned. Ha nincs, akkor nem tudnak semmit sem ajánlani.

2012. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!