Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem tudtam hogy az örökölt...

Nem tudtam hogy az örökölt ingatlanon jelzálog van. A hagyatéki tárgyaláson sem tudtam meg jelenni mert nem tájékoztattak az időpontról. Lemondhatok mégis a részemről?

Figyelt kérdés

Én már évek óta az otthonomtól nagyon messze dolgozom, csak nagyon ritkán tudtam haza járni. Amikor apukám meghalt akkor a temetésere jöttem haza de máris vissza kellett utaznom a munka miatt. Fél évvel később ismét haza látogattam akkor az édesanyám és a testvéreim kezembe nyomtak egy jegyzői levelet hogy meg van a hagyatéki tárgyalás eredménye. És mivel nem jelentem meg így automatikusan elfogadtam az örökségem ami meglepetésemre nem csak a családi házunk egy részét tartalmazta, hanem egy nagy összegű jelzáloghitelt, amit 2 évvel ezelőtt vettek fel az ingatlanra. Én ezt így nem akarom mert azt érzem hogy előbb utóbb én rám akarják majd terhelni mert csak nekem van keresetem. Jelenleg is úgy áll a helyzet hogy a bank fel akarja mondani a szerződést mert nem fizetik a törlesztő részleteket.

Lemondhatok valahogy a részemről és egyben az adósságról???

Mert én nem tudom bevállalni hogy a fizetésemből vonják, családom van akikről gondoskodnom kell!!!

Kérem aki tudd segítsen!!!


2012. febr. 24. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézz utána annak,hogy szabályos volt e az,hogy nem jelentél meg a hagyatéki eljáráson és mégis a nyakadba varrták ezt az örökséget.

Nálunk mikor meghalt anyum,akkor a tesómmal mentem a hagyatéki eljárásra,mert mi ketten voltunk az örökösei ,szintén egy házra amire azelőtt vett fel jelzálóghitelt.Én nem akartam ,hogy a nevemre kerüljön a jelzálóg.A közjegyző azt mondta ha nem írom alá a papírokat az örökségről,akkor nem öröklök semmit.Te sem járultál hozzá az aláírásoddal az örökléshez.

Ilyenkor ha nem vagy ott,akkor hivatalból megkeresnek,elvileg.Ha nem vállalod az örökséget,akkor a szóbajöhető többi örökös jön.Ha ők sem élnek vele akkor az államé lesz minden.Én így tudom.Nálunk tesóm bevállalta a hitelt a házzal együtt.

2012. febr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos ha nem jelenik meg az ember és nem is ír lemondó nyilatkozatot akkor automatikusan örököl mindent törvényesen.

Nem tudom mit lehetne tenni, nem engedhetem meg hogy a gyerekeimen kívül mást is el tartsak jelen esetben, nem érdekelne ha több százezret keresnék, de így..........

2012. febr. 25. 14:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!