Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A beleegyezésem nélkül el...

A beleegyezésem nélkül el tudja adni a lakást?

Figyelt kérdés

Szüleimmel élek.A lakás tulajdonosa én vagyok.Ők haszonélvezők.Az egyik el szeretné adni.El tudja adni a lakást ha én nem egyezek bele?


Válaszokat köszönöm.


2012. febr. 18. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy tudja. Csak te tudod eladni, de te is csak az ő beleegyezésükkel.
2012. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bármit CSAK a tulajdonosa tud eladni. De ebben az esetben neked is probléma lenne az eladás, mert a haszonélvezetet meg lehet megszüntetni, azzal együtt meg eladni sem.
2012. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ezek bizony tévhitek!


A Haszonélvezeti jog erősebb mint a tulajdonjog.


Tehát te semmit nem csinálhatsz ha ők nem engedi.

Te nem adhatod el, nem szedheted a hasznát az adott ingatlannak.



1. ha a szüleid házában élsz ők vették a házat, csak a te neveden van ETIKÁTLAN ha nem hagyod hogy eladják!



2. ha a tiéd, te vetted. (és nagykorú vagy) Akkor a válasz: Ahogy ők nem engedhetik hogy az ingatlant eladd úgy te is megvétózhatod. De a haszonélvezeti jogukat bizony eladhatják, és ez esetben az új haszonélvező kidobhat a lakásból...

Mivel: (PTK 157.§ (1) Haszonélvezeti jognál fogva a jogosult a más személy tulajdonában álló dolgot birtokában tarthatja, használhatja és hasznait szedheti.)



Viszont ha ajándékozási szerződéssel adták neked. Akkor gondatlan használat jogcímen visszavehetik...


Szóval elég kevés infót adtál meg a válaszadáshoz.....

2012. febr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!