Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetési meghagyás érkezett a...

Fizetési meghagyás érkezett a bíróságtól az elmaradt fűtésszámla tartozás (ok) miatt. Most mi lesz?

Figyelt kérdés
A fizetési meghagyás 220.000,- Ft-ról szól. Ennyit ugyan nem, de 100.000,- Ft-ot a távhőszolgáltatónak befizettem s kértem, hogy a fennmaradó összeget júl. végéig egyenlíthessem ki. Most mi lesz? Jogerőre emelkedik a fiz. meghagyás? A végrehajtó a 220.000,- követeli rajtam vagy figyelembe veszik, hogy törlesztettem egyösszegben a felét?
2009. jún. 4. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el a végrehajtóhoz.Vidd a befizetési csekket,és beszéld meg velük,hogy a többit milyen részletekben és mikor fizeted.Erről készül egy jegyzőkönyv.Ha a megállapodás szerint fizetsz,nem fognak végrehajtani.Azt viszont tudnod kell,hogy nemcsak a hátralévő 120.000.- Ft kell kifizetned,hanem a végrahajtó díját is.50-60.000.-ezerre saccolom. (Egy ismerősöm járt,így mint Te )
2009. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ÁCSI! Milyen végrehajtóhoz menjen el szerencsétlen, mikor még csak egy nem jogerős fizetési meghagyása van? Egyelőre itt végrehajtóról szó sincs.


A fizetési meghagyáson van egy bekeretezett, FIGYELMEZTETÉS! nevű rész... Abban elég szépen le van írva, hogy mi a teendőd.


Mivel te már teljesítettél, így NEM engedheted, hogy a fizetési meghagyás jogerőre emelkedjen, ezért a nyitvaálló 15 napon belül ELLENTMONDÁSSAL kell megtámadnod a fizetési meghagyást, és jelezned, hogy az összegből már 100e Ft-ot TELJESÍTETTÉL, a fennmaradó részre pedig két hónap haladékot kérsz. Ezt követően a bíróság a fizetési meghagyás ellentmondással nem érintett részét (tehát 120e Ft-ot) jogerőre emel, de - ha a jogosult elfogadja a fizetési haladékod - a végrehajtását a haladék idejéig felfüggeszti. Eddig teljesíthetsz.


A lényeg, hogy LÉPNED KELL a fizetési meghagyásra, mert egyéb esetben a TELJES ÖSSZEGRE lesz jogerős. És nem a távhőszolgáltatóval kell levelezned, hanem a bírósággal. Ha megkeresel privátban, segítek.

2009. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jún. 5. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!