Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dr. Csernus A nő c. könyvéből...

Dr. Csernus A nő c. könyvéből 150 ezer db fogyott el. Ez kb. mekkora jövedelmet jelent a szerzőnek?

Figyelt kérdés
A könyv bolti ára 3'500 Ft.150'000*1000HUF=150 milkó !!Nem tudom mennyi belőle az övé..Ez egy kisebb lottónyeremény! Tényleg ennyire jó "üzlet" a könyvírás? Mert én azt gondolom,h 3 havonta meg tud írni hasonló könyvet.Ha csak a rendelői sztorijait nézzük (mindig történik vmi).Mások történeteit meséli el,picit kiegészíti, magyarázza.És talán már meg is jelent a következő könyv a sorban...Bár abból tuti nem fog annyi fogyni..Vagy mégis?
2009. jún. 3. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy Maygarorszagon ez nem egeszen igy van. Nemertek hozza, de majd biztos elmagyarazza valaki, aki okosabb nalam, mert a könyvkiadasnal van valami az arressel is kapasbol.

Amugy meg a könyvkiado fizet neki x ft-ot elöre, (ez altalaban "minimalis") es utana csak x szazalek reszesedest kap belöle. Mert nyilvan a kiado is szeretne ebböl penzt latni, raadasul ugye anyagdij is van benne.

Szoval arrol messze szo nincs, hogy ö most ezert kapott volna 150 milliot. De valoszinüleg nem kell azon gondolkoznia, hogy miböl vesz kenyeret.

Enugy tudom, hogy pl Sebestyen Balazs is 2 millio ft-ot kapott a könyveert, de alapvetöen a bevetel nyilvan ennek a többszöröse volt.

2009. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ok.Értem.Gondolom kapott pár milliót mikor felkérték, mert feltételezem nem pár százezertől jött meg neki az ihlet..Legyen mondjuk az 1000 Ft 20%-a vagy akár a 3500 Ft-os végfelhasználói ár 10%-a 350 Ft.Ekkor 30 vagy akár 50 milliós összeg jön ki a végére! Az azért már hihetőbb, mint a 150 milkó.Sebestyén Balázs inkább műsorvezető, valszeg a Csernus könyvei hasznosabbak/kelendőbbek a piacon - feltételezem,h 2 milliónál sokkal többet is hozott a konyhára.Igazából Balázsban nagyot csalódtam, mikor a korábbi neten fellelhető "műsorvezetői" szárnypróbálgatásait néztem..Akkor azt gondoltam, mit képzel ez az ember magáról ??? Azóta persze "befutott" megy neki a szekér..még könyvet is kiadott.. Lényeg, h azért Imrének több keresnivalója van a könyvpiacon.És őszintén remélem több embernek segítettek a könyvei !
2009. jún. 3. 12:36
 3/3 anonim ***** válasza:

elsö vagyok, persze, sok mindenben igazad van. De en ugy tudom, hogy Balazs valami iszonyat nagy rekordokat megdöntött, ezert szoktak altalaban fix dijra menni. Elölegnek pedig par szazezret szoktak adni, illetve "egyszerü haldoknal" meg annyit sem, csak valami nagyon minimalis dijert lefoglalozzak. Lehet, hogy sok hülyeseget irok, mert mi meg csak most vagunk bele, es nagyon az elejen tartunk. De ha csak azt nezzük, hogy Kelemen anna valami 10 millio körül keresett egy olyan könyvvel, amit nem ö irt, csak rola szolt, es meg csak nem is a neve alatt jelent meg (tehat ö csak a reszesedes reszsesedeset kapta), akkor mar teljesen realis a Csernus 50 millioja, nem?

Persze, ha te most belevagsz, eleg kicsi az eselye, hogy 50 milliot össze tudj szedni, meg ennek a töredeke sem, raadasul "nevtelenül" nagyon nehez kiadot talalni, es ha sikerül is nagyon minimalis az a penz, amiert "atveszik". Ezert mondjak azt, hogy erdemes sajat kiadasban megoldani, inkabb kevesebb peldanyszamban is utannyomtatva. Aztan, ha sikeres, akkor mar jobb ajanlatokkal jönnek a kiadok is. A nagy kiadok a legött esetben nem is foglalkoznak olyanokkal, akiknek "nincs meg neve".

2009. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!