Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az új cafetériában megéri...

Az új cafetériában megéri szerintetek az egészségpénztárat választani? Tudok abból pelust venni vagy ilyenek?

Figyelt kérdés
Vagy egyáltalán hol lehet használni és mire?
2012. febr. 7. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, az új rendszerben is maradt a pelusvásárlási lehetőség. Vagy gyógyszertárban veszed a pelenkát, de akkor lemaradsz az akciókról (pl. DM bababónusz és hasonlók) ráadásul ott limitált a választék, igaz, ott közveltenül fizethetsz az egészségkártyáddal. Vagy veszed a pelust ahol akarod, számlát kérsz róla, beküldöd és visszautalják az árát. Én így szoktam.

Mivel egy csomó dolgot még mindig lehet egészségkártyára venni - pl. gyógyszerek, de úgy tudom maradt a tápszer, bébiétel stb. is - így mi maradtunk az egészségpénztárnál. Jól tud jönni. Egészségpénztárra olyasmit is vehetsz, mint pl. vérnyomásmérő, vércukormérő, ha ez neked esetleg fontos, meg még millió olyan szerkentyű, amit gyógyszertárban vagy gyógyászati segédeszköz boltban be tudsz szerezni.

Mielőtt eg. pénztárat választasz, esetleg érdemes felmenni a honlapjukra, megnézni, hol és mire fogadják el.

2012. febr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg annak is érdemes utánanézni, hogy az egyéni befizetések után melyik mennyit von le. Pl. nekünk a Medicinánál van, tavaly néztem végig az EP-ket, akkor ők vonták le a legkevesebbet. Ez azért számít (szerintem), mert ha nem elég a keret, de akarsz valamit venni, akkor célszerűbb EP-n keresztül, mert így az állam ad rá 20%-ot adóév végén (max. 100eFt-ot). Én most így vettem Scholl papucsot, de lehet pl. gyógymatracot is venni, szemüveget, kontaktlencsét, stb. Én nagyon szeretem, hogy nekünk van.
2012. febr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

Az egyéni befizetés mit jelent? Nekem is be kell fizetni x összeget havonta, vagy elég a munkálató által adott?

2012. febr. 8. 10:29
 4/10 anonim válasza:

Ha a munkáltató által befizetett összeg eléri a minimumot - ez egészségpénztáranként változó kb. 2000-3000 Ft -, akkor nem kell többet befizetned. Szerintem megéri, nemcsak a pelus miatt, de én nagyon sok gyógyszert ott veszek. Mindig megkérdezem, hogy például melyik multivitamin mehet rá, és azt veszem meg. Sőt én a fogi gátlómat is azon veszem.

De nálunk vagy biobolt is, ahol 1000 Ft- felett elfogadják.

2012. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elég a munkáltatói, ha eléri a minimum havi összeget (ez változó 2500-4500 Ft közötti).

Ha többet költesz, mint a munkáltatói utalás, akkor lehet alkalmanként ráutalni pénzt, de lehet külön szerződést is kötni havi egyéni befizetésre. Mi szinte mindent erről veszünk: szemüveg, minden gyógyszer (nem csak a gyerekeknek, hanem nekünk is), vérnyomásmérő, lázmérő, vércukormérő, pelenka, popsitörlő, adható oltások, vitaminok, stb. Sőt, a férjemnek tavaly vettem rajta egy rollert :) Most várjuk a 3. babánkat az EP-s sakkozással gyakorlatilag a 3 őssejt levétel összesen 480eFt-ba került (egyébként kb. 1mFt lett volna).

2012. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez tök jó! Elvileg évi 90e megy rá. Akkor annak elégnek kell lennie ugye?
2012. febr. 8. 11:01
 7/10 A kérdező kommentje:
És bármelyikkel lehet úgy vásárolni, hogy megveszem a pelust a dm-ben és kérek róla számlát, majd beküldöm az ep-nak?
2012. febr. 8. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Egyértelműen megéri :)

Vehetsz a babápolással kapcsolatos egyéb dolgokat is, mellszívót, cumisüveget, légzésfigyelőt, fürdetőket, naptejet (a babáknak való nagyon drága) Nagyon sok minden van. Nekünk nagyon nagy segítség. Így tudtuk finanszírozni a drágább védőoltásokat is (rota)

2012. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Még azt kifelejtettem, hogy minden egészségpénztárnak van honlapja, ott pontosan leírják, hogy mi az amit meg tudsz venni, és azt is, hogy kérd pontosan a számlát.

Még a kontaktlencsém árát is visszafizetik :)

Sőt, nem nagy beruházás, de ha havonta fizetsz valamennyit saját erődből azt adóelszámoláskor vissza is igényelheted.

2012. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!