Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teszveszen és társain, hogy...

Teszveszen és társain, hogy jobb, egyből kicsi árat adni meg, vagy nagyot?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Előbb nagyot, aztán ha nem tudod eladni, akkor vidd lentebb!
2009. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én tettem fel 2000-ért görkorit senkinek nem kellett, 1 ft-ról meg elvitték 3800 ft-ért!!Nem viccelek
2009. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaja! Az előző válaszolónak nagyon is igaza van én is tapasztaltam már hasonlóakat. Pszichológiai okai lehetnek a dolognak. Ha ott áll hetekig 2000-ért akkor mindenki azt gondolja, hogy nem is ér annyit, különben miért nem vette már meg valaki? Ilyenkor a vevők azt hiszik kevesebbet ér így próbálnak alkudozni, még lejjebb vinni az árat.


Ellenben 1Ft-ért tuti kell valakinek. Sőt, többeknek is.. és szépen elkezdenek lépegetni felfelé. Kiderül, hogy nem is csak egy vevőnek fájt rá a foga(csak az árat sokallta), hanem többnek is... így szépen fel fogják nyomni az árat, el fogja érni a piaci árát a termék. Vagy inkább a fölött lesz. Ugyanis ha már 2 licitáló lesz akik beleszeretnek a termékbe, akkor azok a piaci árnál egy kicsit még többet is hajlandóak lesznek rányomni a nagy versengésben, csak hogy megkaparinthassák és ők "nyerjenek" a licitáláson.


Nos, így lesz a 2000-es görkori(amit gondolom 1000-re lealkudtak előtte), végül 3800-ért eladva. És ez nem egyedi eset. :)) Sokan félnek az 1Ft-os aukcióktól, mert ugye mi van, ha senki nem néz rá? De nem kell ettől tartani. Ha elég hosszú ideig fut a licit, tuti lesz aki ránéz, többen is. A vatera és teszvesz elég nagy oldalak, bőven van annyi látogatottságuk, hogy ne kelljen ettől félni.

2009. jún. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!