Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyes alatt megszűnt a cégem,...

Gyes alatt megszűnt a cégem, nincsenek kilépési papírjaim! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szeretném leírni a problémámat, hátha itt akad valaki, aki segíthet, mert már ötletem sincs, hogy kit keressek meg.

Történetem a következő:

2008. március 3-tól kezdtem el dolgozni egy műszaki cikkeket forgalmazó cégnél. 2009. március 25-én megszületett a kisfiam, innentől kezdve gyed-en, majd 2011. március 25-től gyes-en vagyok itthon.

Közben a cég változásokon ment át, egy nagy kft-ből, sok kicsi lett. Ahány városban volt boltja, annyi kis kft-re bomlott. Nem tudom mi volt az oka, engem nem tájékoztattak, ezt is a volt kollégáktól tudom. Aztán 2011 januárjában felmondtak az összes alkalmazottnak és bezárt a bolt. Aztán szép lassan az országban mindegyiket bezárták. Én meg ültem itthon szép nyugodtan gyes-en, ami ez év márciusában lejár és fogalmam sincs, hogy mi a helyzet velem. Semmilyen papírt nem kaptam arról, hogy nekem is megszűnt-e a munkaviszonyom. Végrehajtás indult ellenük, felszámolás viszont nem. Nincs kit megkeresni, már senki nem veszi át a leveleket a telephelyen. A cégbíróságon azt mondták, ez egy élő cég, csak már nem üzemel. Papírok nélkül mihez kezdjek, a tb kiskönyvem is náluk van, amiben az összes eddigi munkaviszonyom szerepel. Így még a munkaügyi kp-ban sem tudom magam regisztráltatni.

Bárkinek van valami használható ötlete, azt megköszönném!


2012. jan. 24. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Munkaügyi felügyeletnél panaszt tenni, ha még élő cég, mert különben a felszámolóbiztost kéne keresni papírügyben.
2012. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cégbíróságon nyilván van tartva, hogy a cégeknek a képviselője hogy érhető el (lakcím, stb.). Ha nincs a cég felszámolás, végelszámolás, csődeljárás alatt, akkor onnan tudhatod meg. Ha az utóbbi három alatt van, akkor pedig a felszámoló biztos, végelszámoló, vagy csődbiztos a munkáltatód. Erről kellett volna, hogy kapj valami értesítést. Amíg a GYES tart, addig a munkaviszonyodat nem mondhatják fel, védett státuszban vagy. Márciusig sikerül ezeket a dolgokat kinyomoznod, hogy még időben légy.

Ha írsz - akár privátban, akár itt nyilvánosan - egy pontos cégnevet, adószámot, cégjegyzékszámot, székhelyet a cégről, akkor lehet, hogy tudok ebben segíteni.


Egyébként a Munkaügyi Felügyelőség sem rossz ötlet, elég sok mindennek utána tudnak nézni!

2012. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a privát üzenet!
2012. jan. 25. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!