Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Beleszólhat a munkáltató...

Beleszólhat a munkáltató abba, hogy hogy nézek ki? ez nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem beleszólhat,és nem diszkrimináció.

Egy bankban,hivatalban,egy üzletben nem lehet gondozatlan külsővel megjelenni,rossz hatást kelt a túlzott smink,a félmeztelen külső stb.Otthon mindenki úgy öltözik,ahogy akar,de a munkahelyen nem.

2009. máj. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Te kérdezted a szakáll-levágást is?
2009. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Egy ránézésre hajléktalannak vagy k.rvának látszó ember igen sokat ront a cég imidzsén, ha például egy vendégnek bemutatják. És ez nem csak bankban/boltban van így, ahol mindenki látja az ott dolgozókat.
2009. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azon akadtam ki, mikor stewardess-nek akartam jelentkezni és kikötötték, hogy nincs szemüveg (ez még oké), a hajam nem érhet a fülem alá és kötelező a fekete tűsarkú. Aha, persze.

Láttam már nagyon sok szemüveges stewardess-t, hosszú hajút is, és a legtöbben csak enyhén magas sarkúban járnak, hiszen napi több óra repülést ki sem lehetne bírni tűsarkúban.

Abba természetesen beleszólhatnak, hogy ne ápolatlanul menj dolgozni, de ez azért egy kicsit túlzás volt. Ott is hagytam őket azonnal.

2009. máj. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szinten bizonyos munkakörökben igen.

Bizonyos munkaköröknél van munkaruha, védőöltözék, amit kötelező viselni, előírás, a dolgozó épségét (öltözékének épségét) szolgálja. Balesetveszélyes munkaköröknél bizonyos ékszerek nem hordhatók (hosszú lánc, nagy fülbevaló, ilyesmik), amik beleakadhatnak valamibe és balesetet okozhatnak. Van, ahol a cipő talpát kötik ki, hogy csúszásgátlós kell, legyen, és nem lehet, magas sarkú. Pedagógus ugyancsak nem öltözhetne akárhogy a gyerekek előtt, mivel egyfajta minta a gyerekek előtt, tehát elvileg nem vehetne fel nagyon minit, mélyen dekoltált felsőt, hivatali munkakörökbe kosztüm-öltöny, aki ügyfelekkel találkozik, az ügyfelekkel nem találkozó "háttérmunkásoktól" nem mindig követelik meg.

Munkaruházat van egészségügyi intézményeknél, éttermekben, tűzoltóságnál, rendőrségnél, vasútnál, tömegközlekedési vállalatoknál, légitársaságoknál azt hiszem, biztonsági embereknél, katonaságban, építkezéseknél, közterület fenntartóknál, veszélyes anyagokkal foglalkozóknál...

Ami nagyon kötekedés szintű beleszólás, azt meg ott kell hagyni. Ez a kötelező tűsarkú, amit előttem írtak, azt én se venném fel, mert nem bírok benne járni, és egészségtelen, ha ez a munkáltatónak nem tetszik, nem érdekel, de egy munkáltató köteles olyan munkakörülményeket biztosítani, ami a dolgozónak nem megy az egészsége rovására, ez pedig már munkavédelmi jogszabály :-)

2009. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is beleszólhat indokolt esetben, ha ügyfelekkel, vendégekkel vagy közvetlen kapcsolatban.

Valahogy kiabál a kérdésből, hogy olyasmire vonatkozik, hogy extrém kinézet, túl rövid, túl "vad"...stb, pedig nem csak ebbe szólnak bele. Nekem egy volt munkahelyemen (egykori jól menő szállodában) abba kötöttek bele, hogy régimódi ruhákat hordtam, miért nem vásárolok sok ezer FT-os kosztümöt (ajánlással, méregdrága kategória), más dolgozókat példaként állítva, akik hetente járnak fodrászhoz, kozmetikushoz, rengeteg aranyat hordanak...stb. Mellékes, hogy egyiknek a férje külföldi (távkapcsolatban élnek), és a többieket is inkább a jól keresső pasijuk fizeti, mert ezen elvárások mellett minimálbért kaptunk...


Stewardess-ről jutott eszembe: Egy újságcikkben azt olvastam, hogy a stewardess-ek nem hord(hat?)nak alsóneműt, mert a bugyi csíkja nem üthet át a szoknyán.

Ismerőstől is hallottam, hogy nekik valóban vannak "furcsa" megkötések. Szerintem is csak enyhén magas sarkút hordanak, és ugye megint egy szakma, ahol férfinak születve a láb egészsége is nagyobb eséllyel megmarad... Nem értem egyébként, miért fontos ez, mert nem hiszem, hogy kevesebben utaznának repülővel, ha elég lenne a szolid kinézet, egyenruha, mint más szakmákban.

2009. jún. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ma a munkavállalók, teljesen kivannak szolgáltatva, a munkaadóknak. Jogos és jogtalan dolgokat is megkövetelhetnek. Ha szükséged van a munkára, és nincs más lehetőséged, akkor nem tudsz mit tenni. Az érdekképviselet is csak, a munkahelyed elvesztése árán működik. Kivéve, ha nagy létszámú munkavállalói csoportot érint, a jogtalanság. Egyedül, csak a munkaadó jóindulatára számíthatsz, vagy ha a munkád nélkülözhetetlen, személyed nehezen pótolható. Jogaid vannak csak jogvédelmed nincs, de más országokban sem rózsás a helyzet. Én ennek ellenére bízóm az emberekben, és úgy gondolom, hogy a munkaadók nagy része nem követel becstelen, megalázó dolgokat. Nekik is érdekük, a jó munkamorál.
2009. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
10:20 vagyok. A diszkrimináció nem igazán jó kifejezés, mert azt feltételezi, hogy csak neked, írnak elő valamit, a többi azonos munkakörben lévőnek pedig nem. De értettem mire gondoltál.
2009. jún. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! azóta a helyzet megoldódott, a főnök belenyugodott, hogy nem lesz végrehajtva a kívánsága! :) egyébként egyáltalán nem extrém, sőt egy rövid, ápolt "divat"szakállról van szó, fiatal, jó kinézetű fiún. egyes munkahelyeknél tényleg érthető, hogy előírnak ilyen kinézettel kapcsolatos dolgokat, de ez a munkahely sztem nem az...

A lényeg, hogy megoldódott a dolog.

2009. jún. 11. 09:54
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
06:29 vagyok.Na azért ezt durvának tartom a munkaadó részéről. Szakállas vagyok, és az enyém is rövid, ápolt. Akkor is ragaszkodnék hozzá, ha a munkahelyembe kerülne. Örülök neki, hogy észhez tért az illető. Meggondolandó, hogy azt az embert aki ilyen jellegű személyes dolgokba beleszól, tudnám e partnerként kezelni, egy munkakapcsolatban. Nyilván az élet más területein sem jeleskedik, toleranciából.
2009. jún. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!