Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Telefonvásárlás hogyan lenne...

Telefonvásárlás hogyan lenne tisztességes szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő:

Van egy ismerősöm aki előfizetéses a Djicénál(26 év alatti s marad is addig mig letelik a hűségideje) DE nem náluk szokta megvenni a telefont.Mindig függetlenül veszi meg a telefonját.

Arra gondoltam,hogy megvehetné nekem a telefont amit természetesen én fizetnék ki. De ugye már ő neki van valamennyi bónusza(megköszönve az előfizetői mivoltát ugye.) Ez kb 7-8 ezer.Ca. a havi számlája.

S arra gondoltam gye hogy megvehetné nekem a kinézett(Kb 18e-s) telefont.S szerintetek melyik lenne tisztességes? Ha megveszi mondjuk 15-ért s akkor a 15e-t adom neki odaadom vagy a 18at mint teljes előfizetői ár? Ő nem használja fel a bónuszát,mert mint mondtam független telefont vesz mindig.

Telenornál megvehetném én is mint 26 feletti,de ott 35 a meglévő csomagommal. S annyit nem adnék ki egy telefonért.

Köszi hogy elolvastatok!


2012. jan. 20. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindkét verzió tisztességes. De tőled csak az a felajánlás etikus, ha 18 ezret adsz neki.

Te ugyanis mindenképp nyersz az üzleten, a kérdés csak az, hogy 17 vagy 20 ezret.

De ha 15 ezret adsz neki, akkor ő az egésszel semmit nem nyer. Tehát adj neki inkább 18 ezret, így legalább 3 ezret nyer ő is a dolgon.

2012. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt leginkább vele kéne megbeszélned. Ha nagyon jó barátod és tényleg nincs szüksége a bónuszaira akkor őt sem érdekli hogy a te részedre használja fel. Ha meg mégsem olyan nagylelkű akkor teljesen jogosan várja el hogy fizess neki valamennyit.

Egyébként ha android rendszerű telefonról van szó akkor a szerződés miatt csak neki lesz joga letiltatni a telefont ha ellopják vagy ha úgy tartja kedve.

2012. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) Én is igy gondoltam.Egyébként megvehetném a Telenornál is ugye 10körül,de akkor megszünne a jó kedvező csomagom. S azt mondta az ismrős,hogy benne van és szivesen.

Kb mint a tesóm az illető,ezért kértem ilyet tőle.

2012. jan. 20. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért, ha függetlenül veszed meg akkor nem szünik meg nem? és ugyis olyan drága, vagy mi?
2012. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ismerős veszi függetlenül a telefonját.Nem én. Függetlenül drágábbak a telefonok.
2012. jan. 20. 16:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Más hogy gondolja esetleg?
2012. jan. 22. 19:28
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem minél olcsóbb annál jobb :D
2012. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!