Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, ha kiderül...

Mit lehet csinálni, ha kiderül, hogy a munkáltató mégse jelentett be?

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy helyen, van róla szerződésem, azalapján elvileg be voltam jelentve, de munkaviszonyom alatt is mikor orvoshoz kellett mennem, nem voltam a rendszerben, a héten hétfőn regisztráltam munkanélkülire, önhibámon kívül el kellett jönnöm (cég anyagi gondokkal kűzd), orvoshoz kellett mennem ma, és még mindig nem vagyok a rendszerben. Ha kiderül, hogy nem jelentettek be, és ebből nekem hátrányom származik (mind munkanélküliként - ledolgozott napok számát tekintve -, mind pedig egészségügyi szempontból), mivel járhat, és én mit tehetek, hogy nekem ne származzon belőle hátrányom? Én úgy tudtam, hogy bejelentettek, de mi van, ha mégse? A kezemben az aláírt és lepecsételt munkaszerződés.
2009. máj. 27. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Számodra azzal jár, hogy nem kapsz munkanélküli segélyt sem (már ha csak ez a munkaviszonyod volt), illetve az eü-i ellátásokat ki fogják számlázni.

Annyit tehetsz, hogy különböző hatóságoknál feljelented a volt munkáltatódat, illetve pert indítasz ellene, hogy a károdat térítse meg. :S Legalábbis én így tudom.

2009. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Volt előtte más munkahelyem is, csak nem mindegy, hány napom van összesen. Minden esetre be fogom mutatni a papírjaimat az oep-nél, a munkaügyi kirendeltségen már lemásoltak mindent, tehát náluk is ott van a szerződés, amit aláírt és lepecsételt a főnök. Ha per lenne belőle, van bizonyíték náluk is, tehát tudnak róla, hogy elvileg be kellett jelenteniük, mert úgy lett kitöltve a lap.
2009. máj. 27. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell deríteni, hogy valóban nem jelentettek be vagy csak a rendszerben nem látszik valami miatt, volt már erre is példa. Na most a bejelentések 2007 óta az apeh-hoz kell teljesítenie elektronikusan minden munkáltatónak, illetve a munkaügyi felügyelőkhöz tehetsz még bejelentést, elvileg megbüntethetik a munkáltatót és kötelezhetik az elmaradt járulékok befizetésére.
2009. máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!