Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nektek is csökkent a fizetéset...

Nektek is csökkent a fizetésetek? Hogy élitek meg?

Figyelt kérdés

Nálunk a helyzet a következő:

-A férjem fizetése 3500 ft-tal kevesebb lezs

-Nem kapnak már étkezési jegyet, ami havi 18000 ft volt

-Az én gyedem 8500ft-tal lesz kevesebb


Akárhogy számolom ez HAVI 30000 FT MINUSZ


Hogy fogunk így megélni? Két gyermeket nevelünk, 9 éves és 7 hónapos


2012. jan. 10. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem annyira csökkent, hogy még állásom sincs, lövésem sincs mi lesz, épp most gondolkodom azon, hogy valami vállalkozásszerűt kellene indítani, kézimunkázni vagy bármi amiből pénzt lehet csinálni, mert így nem lehet tovább élni :(
2012. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hogyan élem meg? Amióta dolgozom (17 év...) minden évben így vagy úgy , de csökken a fizetésem - az árak és költségek meg fordított arányosságban nőnek. Ez azt hiszem mindig is így volt itt és sajnos mindig is így lesz.


Nekem nincs gyerekem, de amíg ebben az országban kell élnem, nem is lesz. Kegyetlenül hangzik, de ez van: nem akarnám nyomorogva, jövőkép nélkül felnevelni.

2012. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

igen nekünk is csökkent mindig 1-2000 ft-tal, de mégsem 30000 ft-tal.

A férjem vállalkozó volt, de nem érte meg, túl sok volt az adó és a járulékok.

2012. jan. 10. 11:41
 4/14 A kérdező kommentje:

Albérletben is vagyunk, az autó is a duplája lett. egy sz@r suzuki 23 helyett 43000.

Eladni sem tudjuk, mert mindenképpen minusszal jönnénk ki belőle.

Szóval nem tudom mi lesz, de kezdem feladni . .. :-(

2012. jan. 10. 11:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Sajnállak titeket, de nagy felelőtlenség volt hitelre autót vennetek... Főleg ha ilyen kevés a jövedelmetek.
2012. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az autót már jó pár éve megvettük. pontosan 5 éve.

és a jövedelmünk anno nagyon jó volt.

Az a szégyen, hogy a férjem építészmérnökként 120000 Ft-ot keres. Maszekol sokat. Csak a maszekot félre szoktuk tenni, hogy ne hitelre vegyünk házat. De ha igy megy, akkor a maszekot nem tudjuk félre tenni, hanem fel kell élni. Ez elszomorít.

Mindkettőnknek második házassága. Nekem volt lakásom, de el kellett adni, mert a volt férjem nagyon sok adóssággal egyedül hagyott egy gyerekkel, és a lakás árából fizettem ki mindent, míg ő éli világát.

2012. jan. 10. 12:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy kis számolás után:

2011-ben 93000 Ft bruttó után pár forint híján majdnem 70 ezret vihettél haza tisztán.

2012-ben bruttó 93000 Ft után csak majdnem 61000 Ft-ot!


Nagyobb számokkal nézve:

2011-ben 300000 bruttó 186000 nettó.

2012-ben ugyanez az összeg 192000 Ft!


Tehát, aki többet keres, többet kap, aki keveset keres, még kevesebbet kap, mint előző évben.

2012. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Aki többet keres, többet adózik.
2012. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Aki többet keres tényleg többet adózik Forintban mérve az államnak, de a bruttójához képest a tavalyihoz mérten többet kap.


Aki kevesebbet keres annak pedig a keresete idén nagyobb százalékban költözik át állambácsi zsebébe.


Plusz még az ÁFA is szépen megnőtt. Élni se érdemes így :(

2012. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hasonló a mi helyzetünk is. Eddig ngyjából mindketen átlagosan jól kerestünk. Ezért vettük a kocsit 6 éve. A havi törlesztőrészlet 26 ezerről most közel 50. Mindkettőnk állása veszélyben, de mindenképpen jelentősen csökken.
2012. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!