Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az egyik barátom 1 éve gyakorl...

Az egyik barátom 1 éve gyakorlatilag amikor beszélünk vagy találkozunk, kölcsönkér. Gyakorlatilag már az az érzésem, hogy csak ezért keres meg szinte. Hogy utasítsam vissza?

Figyelt kérdés
Próbáltam nyíltan rákérdezni, hogy mi az oka, de midig tereli a szót. Néha meg azt magyarázza, hogy késik az ösztöndíja. Egyetemista, régebben dolgozott is, most nem, azt mondja nem kap diákmunkát. Ez akkor sem megoldás, de hiába mondom neki... Bármilyen ötletet mondjatok, mit tehetnék!
2012. jan. 8. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Már miért kéne mindenféle kerülőkkel meg kitérésekkel védekezned ellene? Ha a barátod akkor nyíltan megkérdezed hogy miért kér tőled 1 éve mindig kölcsön? Nem?
2012. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De vissza is adja?
2012. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én két rokonommal éltem együtt, de időben külön voltak.


Mind a kettő szerencsétlen, és kifolyik a pénz a keze közül.

Az egyik sokat bulizott, meg szerencsejátékozott, így végül azt mondtam neki, hogy nemhogy kölcsön nem adok neki, de még a hűtőbe se rakok kaját, és akkor megtanulja, hogy hol verje el a pénzét. El is költözött, mert 80 ezerből nem tudott megélni, mint más ember, ezért Bp-ről elment vissza vidékre, ott hátha kap munkát...-.-


Amúgy jóban maradtunk, tudja magáról ,hogy egy idióta pénz szempontjából, úgyhogy nem is csodálkozott, amikor szembesítettem a tényekkel.


Pénzt azóta sem láttam tőle...


Vannak emberek, akik nem tudnak a pénzzel bánni, és nincs is nagy affinitásuk keresni sem, mert aki diákmelóban akar dolgozni, az fog is, mert rengeteg lehetőség van.


Az ilyen embereknek vagy tovább adunk a megkeresett pénzünkből, és mindig elszórják, vagy megvonjuk tőlük, és talán megtanulják, hogy hogyan osszák be. Ha meg nem, akkor életképtelenek maradnak, hitelbe verik magukat, akár adunk nekik, akár nem, és örök életre szóló belépőt nyernek az aktív BAR listások közé.


Bla blalbla, mond meg neki rendesen, hogy nem vagy te pénzautomata, neked tartozik eléggel, kérjen mástól, vagy szedje össze magát, és keressen pénzt, és ossza be. Ha nem teszel semmit, akkor csak ki fog használni.

2012. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem keresd fel es kerj te is tolle kolcson:)
2012. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eddig még mindig megadta, de általában késik, jópár hetet, vagy akár hónapokat. Eddig 3 alkalommal kért. Képtelen vagyok neki elmagyarázni, hogy ez nem megoldás. Amikor erről beszélek, meg a munkalehetőségekről, akkor mindig csak hallgat. Pedig én is egyetemista vagyok, és képes vagyok mellette annyit keresni, hogy soha sem kell senkitől sem kéregetnem. Azon gondolkodok, hogy valahogyan meg kéne szakítanom vele a kapcsolatot, csakhát egy városban élünk, közös barátaink vannak, tudja a telefonszámom, ismerősőm facebookon... Nem tudom, hogy tudnék megszabadulni tőle, az kicsit ridegnek tűnik, hogy a pofájába vágom, hogy van de nem adok. Tudja sajnos hogy nekem mindig van pénzem. Mert én nem herdálom el, de ezt nem képes felfogni.
2012. jan. 8. 17:28
 6/8 yuda ***** válasza:

Erre szeretnék csak reagálni:

"Tudja sajnos hogy nekem mindig van pénzem. Mert én nem herdálom el, de ezt nem képes felfogni."


Ha tudja, csak tőled tudhatja.

Változtatni akarsz?

Egyszerű: ne tudja tőled, hogy van megtakarításod.

Mond neki, hogy már nincs. Ennyire egyszerű lenne ha nem bonyolítanád túl.

Még kétszer -háromszor nyílván utána is próbálkozni fog, de mivel visszautasítod, le fog állni.

2012. jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy az volna a jó megoldás, hogy azt hazudod neki, hogy nincs pénzed.


Egyrészt, mert valószínűleg nem hülye és átlát a szitán.

Másrészt ha közös a baráti körötök akkor úgyis híre menne, hogy ez nem igaz.


Egyszerűen mondd meg neki, hogy nem adsz neki pénzt, mert csak. Nem vagy köteles magyarázkodni idegeneknek, hogy a saját pénzeddel mit teszel.


Ha megsértődik emiatt akkor nem kár a kapcsolatért...

2012. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az előző jól mondta, egyszerűen meg kell neki mondani, hogy nem adsz, nyomatékosan közölni kell vele, hogy a saját lábára kell állnia, mert te nem leszel mindig ott neki.

Hogy tud boldogulni az életben, ha nem teremti meg magának a kellő pénzt?


Ha nem szimpatikus neked kioktatni, akkor mivel már sokszor kért, és nem mindig időben adta vissza, ezért adjál neki még utoljára, és ha nem időben adja vissza, akkor soha többé nem adsz neki. Szabj ki neki egy hetet, és ha nem adja meg addigra, akkor eljátszotta a lehetőségét, hogy újra kapjon.

2012. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!