Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem költöznek el az...

Miért nem költöznek el az emberek Magyarországról ha ilyen nagy a gazdasági válság?

Figyelt kérdés
Ugy értem hogy például Kanadába vizum se kell, és a kanadai kormány segitené az embereket is, mert kellenek nekik immigránsok.
2009. máj. 20. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy egész tudományág épül arra a kérdéskörre, amit firtatsz. :) Épp ezért lehetetlen lenne korrektül megválaszolni a kérdésedet ilyen kis helyen. A lényeg annyi lenne, hogy egyáltalán nem csak az általános gazdasági tényezőktől függ az, hogy mekkora a migráció egy országban.

Ajánlom pl. Sik Endre munkáit, aki nagyon sokat foglalkozik a migrációval. Egy példa: Sik Endre és Simonovits Borbála tanulmánya a magyar migrációs potenciálról: www.tarki.hu/adatbank-h/kutjel/pdf/a829.pdf , illetve a tanulmány végén lévő irodalomjegyzék is ad jó ötleteket. Meg van Sik Endrének egy A migráció szociológiája című könyve, ez egy elég érthető összefoglalást ad a migrációs elméletekről.


Ha mondjuk úgy tetted volna fel a kérdést, hogy "miért nem költöztök el Magyarországról", személyesen azt mondanám rá: mert szeretem a hazámat, és a bajban nem elhagyom, hanem még elszántabban igyekszem a jólétén dolgozni. Szerintem élőhelyét ugyan megválaszthatja és többször is megváltoztathatja az ember, de hazája csak egy lehet. Az én hazám Magyarország. Máshol nem érzem jól magam. Persze amikor voltam külföldön, nagyon élveztem a kalandosságát, a kikapcsolódást, az üdülést, de a legfenségesebb pillanat mégis mindig az volt, amikor átléptem a magyar határt, és újra itthon voltam.


Minderre mondom: ez csak az én véleményem, ettől még vannak más magyar emberek, akik másképp gondolkodnak erről. S nekik ugyanúgy megvan ahhoz a joguk, hogy akképp gondolják, amit én maximálisan tiszteletben is tartok.

2009. máj. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már elköltöztem, de nem a válság vagy a politika miatt. Válság és korlátolt politikusok itt is ugyanúgy vannak, de ez engem sohasem érdekelt.
2009. máj. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kösz a kommenteket! És hova költöztél?
2009. máj. 21. 02:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert ide köt sok minden, itt már neki fogtunk a fészek alapításnak.

És mert mi nem hiszünk abban, hogy mert máshol könnyebb lenne, ideig-óráig lehet, vagy lehet valakinek szerencséje, jó ismerőse... de mi ebben nem hiszünk.

És mi lenne a világgal ha adódi egy kis probléma és mindig azonnal odébb állnánk? Az gyengeség, és gyávaság.

Szerintem volt ez már rosszabb is régen - pl háborús időkben...- és mégis felnőttek a gyerekek.

Részünkről nem megoldás a menekülés.

2009. máj. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű és nem csak pénzkérdés.

Én pl élten évekig amerikában, hollandiában, franciaországban, mert ott tanultam.

Utána hazajöttem és soha nem költöznék el.

Itt érzem jól magam, itt "félszavakból" értem a legtöbb ember gondolkodását, itt találtam igazi barátokat.

Hazajöttem és maradok akkor is, ha itt esetleg kicsit nehezebb anyagilag. De a többi dolog ezt ellensúlyozza.

2009. máj. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!