Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van itt rajtam kívül még aki...

Van itt rajtam kívül még aki munkanélküli? Hogy próbáltok álláshoz jutni?

Figyelt kérdés
Kilátástalannak látom a helyzetet, párommal mindketten munkanélkülin vagyunk, hiába küldjük az önéletrajzokat, többségére még válasz sem érkezik!
2009. máj. 20. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

...nos saját tapasztalat: nézd meg az áfsz.hu-n a rátok vonatkozó régióban a képzések listáját, ha tetszik valamelyik (egy kicsit is), jelentkezzetek a munkanélküliben a képzésre, kaptok tb-t,(én az észak.mo.-i régióban minimálbért is kaptam, és 90%-os utazási támogatást ezt nemt'om, hogy régiófüggő -e), valamint egy új szakmát, (gyógymasszőr lettem, 9 hónapig mindennap bejártam egerbe és így 9 hónapig el voltam látva a mai világban ez maga volt számomra a CSODA)tehát olyan képzést érdemes választani, ami jó sokáig tart :)

...nézzetek utána, érdemes!

2009. máj. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kitartást, mást nem nagyon tudok kívánni.

Minden lehetőséget meg kell ragadni, mindenhova el kell küldeni, ahova lehet.

Emellett regisztráljatok a neten minden oldalon, ahol álláskeresők regisztrálhatnak (férjem így talált munkát, őt keresték meg)

Én 2 évig nem találtam főállást, havonta több mint 30 önéletrajzot beküldtem, ebből kb összesen 3 helyre hívtak be, és kb 5 helyről jött "köszönjük de nem-..." levél.

Lehetőség lehet, hogy vállaljatok el bármit, ami jön, a megélhetés kedvéért, és az alatt is ráétek még keresni más munkát.

2009. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
visszamegyek oda melózni, ahonnét elküldtek, tesztet írtam újra, interjún voltam és orvosi vizsgálaton is. Már csak arra várok, hogy elkészüljön az új sor, és legyen elég ember egy új tréning indításához. Van aki cégeket vagy fejvadász munkaadókat látogat meg, akár személyesen, akár telefonon, az újsághirdetéseken keresztül, akár neten. Munkaügyin is van sok lehetőség a faliújságon. vagy vannak támogatott ingyenes tanfolyamok, amikre nem kell fizetned, spt talán még ők állják.
2009. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
annyit még hozzátennék, ha zat mnodjátok hogy sokat dolgoztatok négy műszakban, bevállalnátok az éjszakázást és túlórázást akkor nagy esélyetek van a felvételre.
2009. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!