Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » "Szerzői jog védelme alatt...

"Szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazás"-nak számít e az oktatás és a vizsgáztatás?

Figyelt kérdés
Gyed-en lévő kismama vagyok, és szeretnék oktatni.Mivel tudom, hogy Gyed alatt nem lehet munkát vállalni,de azt hallottam, hogy az oktatás és a vizsgáztatás "szerzői jog védelme alatt álló alkotás"-nak minősül,és csak alkalmanként végezném szerződéses megbízással.
2009. máj. 19. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha szerződéses megbízással végzed, akkor az helyből munka, hiszen te egy szolgáltatást végzel(oktatás), amiért ellenszolgáltatást(pénzt) vársz.

Feketén meg nyilván azt oktatsz, akit akarsz...

2009. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként ha oktatni akarsz akkor azt végezheted adószámos magánszemélyként, ami azt jelenti, hogy nem egyéni vállalkozó leszel, tehát nem kell fizetned magad után járulékot minden hónapban, hanem csak az oktatásból megszerzett jövedelmed után kell személyi jövedelem adót fizetni. Erről a jogvédelmes szöszről még nem hallottam oktatással kapcsolatban, csak az adószámos magánszemélyes dologról.
2009. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!