Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapest vagy a Nyírség?...

Budapest vagy a Nyírség? Maradjak vagy menjek?

Figyelt kérdés
Egy éve költöztem a fővárosba,azért mert itt kaptam munkát.De nem tudom megszokni a környezetet a sok betontömböt és a panel lukban lakást,mivel tözsgyökeres falusi vagyok!Tervben van a családalapítás és én haza szeretnék költözni egy kertes házba,de félek hogy nehezebben tudnánk ott megélni!Kérlek benneteket irjátok meg mit tennétek ebben a helyzetben.
2009. máj. 18. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennék haza. Pláne, ha gyereket is akartok, meneküljetek Budapestről. Én biztosan nem nevelnék gyereket benzingőzös-kutyaszaros levegőben, a közbiztonságról nem is beszélve. Én is vidéken nőttem fel, aztán Budapesten éltem 15 évet, de nem bántam meg, hogy visszajöttem. A pénz nem minden, annál ezerszer fontosabb szempontok is vannak. És vidéken is meg lehet élni.
2009. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én is nyírségben élek, tudom jól miről beszélsz, mennyire nincs itt munka. bár én városban élek, én is úgy tervezem hogy felmegyek majd ha úgy alakul pestre (még tanulok) mert azért ami itt megy...alig talál az ember munkát. a fővárosban sokkal könnyebb szerezni biztos vagyok benne. nos én kertes házban lakom, de hogy keressek, pénzem legyen, bevállalnám a panelt. csak gondolj bele, így van állásod. jó pontokat szerzel a jövődre nézve..és ezt mindenképpen tartsd szem előtt.röviden én maradnék mert jobb hely és több lehetőség. lehet én is a te sorsodra jutok, félek hogy én sem fogom tudni megszokni...de talán meg lehet csak idő kell hozzá...bár egy falu megint más, mert hozzánk a környékbeli kis falvakból sem akarnak ideköltözni pedig csak egy kisváros. én azt mondom talán jobb elviselni a betondzsungelt minthogy a mjövőben munka kereset nélkül maradj
2009. máj. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A helyedben egy harmadik hely mellett döntenék, olyan vidéki városba mennék, ahol azért nem kell panelban élnem, és munka is van. Nem csak Budapestből áll Magyarország. Miért nem költözöl akkor már Debrecenbe? Közelebb is van, és barátságosabb város, mint Budapest.
2009. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mmásodik vagyok, eszembe jutott utána nekem is hogy talán szerencsésebb lenne számodra Nyíregyháza vagy már tényleg Debrecen jól mondja az utánam író válaszoló, de azért gondoltam Nyíregyre mert az mégiscsak a nyírségben van még, és nem másik megyében. végülis megyeszékhelyünk, ott is megtalálja szerintem az ember a munkáját, és a külterületei elég nyugisak
2009. máj. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Egy igazi nyírségi sose menne Debrecenbe...
2009. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én mint pesti, azt mondom, menj innen ebből az élhetetlen, koszos, züllött városból haza, csak nyerhetsz. munkát biztos otthon is találsz. mellesleg ha lesz lehetőségem, én sem Budapesten szeretnék a későbbiekben élni, gyereket nevelni.
2009. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj. Valami..valahogy majd csak lesz. Ki az a barom aki Pesten akar gyereket nevelni, ha nem muszáj..
2009. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
elöször is köszönöm válaszotakat!A helyzet az h.Nyíregyen is éltem,de 1,5 év munkakeresésből állt.Pesten hamarabb volt munkám mint albérletem.Ezért nem mindegy szerintem.Pestmegyében maradnék szép falvak vannak itt is no meg Városok .Pl imádom Vácot,de baromi drágák az ingatlanok.
2009. máj. 19. 21:11
 9/12 anonim válasza:
hát az igaz hogy Bp nem jó mert zajos koszos és sok a hülye idióta ..nem jó a gyerekeknek, DEEE annak teljesen nincs igaza aki azt írta hogy biztos hogy ott is találsz munkát mert nem biztos max takarító aztán kapsz 20ezret abból meg nem tudsz megélni de ez attól is függ milyen szakmád van milyen iskolai végzettséged. amíg meg lehet addig dolgozz ,mert nehéz megélni bár nem tudom ti hogy vagytok. utána úgyis elmész gyesre vagy gyedre nem tudom fiú vagy e vagy lány
2009. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
ja amúgy az olyanok akik még 2en is alig tudnak megélni az olyanoknak nem tudom h minek gyerek igaz hogy valahol el kell kezdeni de előtte nyugodtan ki lehet menni külföldre és utána normális körülmények között meg elkezdeni a család alapítást(mert ugye itt ezen a s**r magyar országon nem lehet állást találni már hiába van vkinek főiskolája..nehéz).. külföldre is nehéz kijutni de aki nagyon ki akar menni az megoldja!! (ja am ezt csak azért írtam le hogy aki esetleg ilyen hogy úgy csinált gyereket hogy maguk alig éltek meg azok szégyelljék el magukat és gondolkozzanak el !!! pff..szánalom)
2009. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!