Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik a legegyszerűbb postázá...

Melyik a legegyszerűbb postázási módszer?

Figyelt kérdés

Interneten ugye van olyan oldal, ahol valaki ruhát ad el,és én találtam egy magamnak való pólót.

Sajnos mivel a lány pesti, és én onnan 100km-re lakok, és nem ugrálok fel hetente pestre. (Sőt...nagyon nem járok oda mert ami szükséges a közeli városba veszem meg)

Szóval a kérdés...

mit lehet tenni, hogy ő megkapja a pénzt én pedig a pólót?


mer van az első variáció...hogy előre elküldöm a pénzt, de akkor lehet ő hazudik és azt mondja, hogy nem kapta meg a pénzt.

átutalást nem szeretnék.

van olyan,hogy ő feladja a pólót, és én kapok itthonra egy csekket, hogy csomagom érkezett,és csak akkor tudom kihozni a csomagot a postáról ha kifizettem. de mivan ha nincs benne a csomagba a póló? +ez drága is...úgyhallottam.nem????


légyszi segítsetek :):) köszönöm előre is!


2009. máj. 14. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bogaram :) az internetes aukciós oldalak jogilag védettek. Ha te kifizeted az árat meg a postát, akkor neked papírod van róla (amit a bankból kaptál) hogy bevan fizetve, onnantól ha ő beakar csapni téged, te ingyen és bérmentve polgári peres úton 1 hét alatt behajtod rajta őt meg jó megbaxák amiért ilyet csinált, büntetés, etcetera. De amugy nincs ilyen, nem jellemző. Nyugodtan fizethetsz neki előre. Nem kell utalnod, személyesen is befizetheted. Ha pl OTP-s akkor bemész az otpbe húzol egy sorszámot a kézpénztári befizetések szöveg melett az automatából és amikor hívnak, a kapott névvel és számlaszámmal befizeted az összeget, kapsz egy bizonylatot amit elraksz és kész.

Ajánlottan kérd a pólót és akkor nem lesz baja a küldeménynek. Egy póló ajánlottan 365 forintba kerül, nem nagy összeg. A postás meg kiviszi. Ilyen egyszerü! De ha megkérdezted volna az eladódat, ő is segített volna :) nem kell félni az elsőtől én is paráztam, azóta már annyit vásároltam és adtam el, hogy jött már vagy 200 csomagom 3 év alatt, és ha 500 csomagot nem adtam eddig fel akkor egyetse... nem nagy ördöngősség! :)


22L

2009. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha magánembertől vásárolsz a neten, az adás-vétel mindig a bizalomra épül. Ha ennyire aggódsz, vásárolj inkább boltban! Én már többször vásároltam így, és sosem vágtak át. Az utánvételt nem ajánlom, mert egy aukción vett póló árának sokszorosa lehet így a postázás.
2009. máj. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A pénzt mindenképpen bankon keresztül fizetsd. Eszedbe ne jusson borítékban elküldeni. Akkor nyoma sincs. Nincs abban rizikó ha előre utalsz.
2009. máj. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!